REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie /
 3. Poradniki
 4. Zakupy /
 5. Oprogramowanie - Poradniki

Jak anulować zakup na Allegro? Poradnik + instrukcja

Nie taki kolor poszewki na poduszkę? A może znalazłeś świeczki zapachowe w niższej cenie u innego sprzedawcy? Na takie i inne ewentualności Allegro oferuje nie tylko możliwość zwrotów, ale i anulowanie zamówienia, zanim jeszcze wyruszy w drogę. Wyjaśniamy jak to zrobić oraz z jakimi ograniczeniami wiąże się anulowanie zakupu na Allegro.

21.10.2023
8:08
Allegro
REKLAMA

Kiedy w sklepie dojdziemy do wniosku, że kupowany przez nas produkt jest za drogi, został kupiony omyłkowo lub nie spełnia naszych oczekiwań, wystarczy zgłosić się z nim do punktu biura obsługi klienta, by zwrócić go i otrzymać pieniądze.

W przypadku Allegro oprócz zwrotów klienci mają jeszcze jedną opcję: anulowanie zakupu, która pozwala na cofnięcie zakupu, zanim ten do ciebie dotrze. W tym artykule wyjaśniamy, jak anulować zakup na Allegro oraz jakie są ograniczenia anulowania zakupów.

REKLAMA

Wszystko, co musisz wiedzieć o anulowaniu zakupów na Allegro:

Których zakupów nie możesz anulować?

Ze względu na aspekty logistyczne, ale i regulacje prawne, w pewnych sytuacjach anulowanie zakupu na Allegro jest niemożliwe:

 • firma, od której kupiłeś produkt(y) już zaczęła przetwarzać zamówienie - zmieniło ono status z "Opłacone" lub otrzymało już numer przesyłki
 • w zamówieniu wybrałeś dostawę na adres e-mail
 • twój zakup pochodzi z jednej z kategorii, w których Allegro nie anuluje zamówień: Audiobooki, Ebooki, Gry online, Karty Podarunkowe, Kody, Leki, Produkty inwestycyjne

Warto pamiętać, że na anulowanie zakupu Allegro daje jedynie trzy dni od momentu zakupu. Jeżeli minie ten czas - nawet jeżeli zakup spełnia wszystkie pozostałe kryteria - anulowanie będzie niemożliwe.

Jak anulować zakup na Allegro? Instrukcja krok po kroku

 1. Kliknij strzałkę obok imienia właściciela konta w prawym górnym rogu ekranu
 2. Z menu wybierz "Moje zakupy"
 3. Przejedź w dół, aż zobaczysz zamówienie, które chcesz anulować i kliknij "Szczegóły zakupu"
 4. Przejedź w dół i z opcji wybierz "Anuluj zakup"
 5. Wybierz powód anulowania zamówienia i ponownie kliknij "Anuluj zakup"
 class="wp-image-4094804"
Kliknij strzałkę obok imienia właściciela konta w prawym górnym rogu ekranu
 class="wp-image-4094807"
Przejedź w dół, aż zobaczysz zamówienie, które chcesz anulować i kliknij "Szczegóły zakupu"
 class="wp-image-4094810"
Przejedź w dół i z opcji wybierz "Anuluj zakup"
 class="wp-image-4094813"

Powód, jaki wybierzesz, nie ma wpływu na anulowanie zamówienia. Ścieżka do anulowania zakupu w aplikacji mobilnej jest identyczna - wystarczy rozpocząć od dotknięcia "Moje Allegro" w prawym dolnym rogu ekranu.

Jeśli zrezygnujesz z zakupu, który już opłaciłeś, sprzedający ma obowiązek zwrócić ci pieniądze na kartę lub konto, z którego dokonałeś płatności, w terminie dwóch dni roboczych.

Jeśli anulowałeś zakup na Allegro, a sprzedającemu udało się wysłać już towar, w celu otrzymania pieniędzy będziesz musiał dokonać jego zwrotu.

Jak anulować zakup na Allegro, który jest w realizacji?

Jak już wspominaliśmy, technicznie zakupy na Allegro da się anulować jedynie w przypadku gdy nadal ma ono status "Opłacone" i sprzedający nie podjął się jego realizacji. Praktycznie często sprzedający idą na rękę kupującym, którzy skontaktują się z nimi i wyjaśnią zaistniałą sytuację.

W przypadku bezpośredniego kontaktu ze sprzedającym w celu anulowania zamówienia liczy się czas, tak więc radzimy, by nie używać opcji "Zapytaj o zakup" - znacznie efektywniej będzie zadzwonić do sprzedającego. By uzyskać numer telefonu (i inne informacje kontaktowe) do użytkownika, od którego zakupiłeś produkt na stronie "Szczegóły zakupu" kliknij jego nazwę użytkownika.

 class="wp-image-4094816"

Automatyczne anulowanie nieopłaconych zakupów na Allegro

W przypadku zakupów, które zatwierdziłeś, ale nie opłaciłeś (np. odrzucona karta debetowa, przerwanie przetwarzanie operacji w banku), po pewnym czasie Allegro samo anuluje zakupy:

 • po 7 dniach - w przypadku opcji kup teraz
 • po 14 dniach - w przypadku opcji kup teraz i płatności z góry przelewem tradycyjnym
 • nie wcześniej niż po 30 dniach - w przypadku zakupów dokonanych na drodze licytacji

O automatycznym anulowaniu zamówienia Allegro poinformuje cię poprzez wiadomość email.

REKLAMA

Pierwsze kroki na Allegro? Te poradniki mogą cię zainteresować:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA