REKLAMA

Jak znaleźć najniższą cenę? Na Allegro jest już do tego nowa funkcja

Allegro twierdzi, że u niego najtaniej. Jeśli się pomyli, zwróci klientowi różnicę w cenie. Warto wykorzystać nową funkcję, bo przełoży się na istotne oszczędności finansowe. Jak to zrobić?

12.04.2023 16.43
jak znaleźć najniższą cenę Allegro
REKLAMA

Szukanie pożądanego towaru w jak najniższej cenie to oczywisty odruch. W szczególności teraz, gdy sytuacja ekonomiczna w Polsce i na świecie stawia przed konsumentami niemało wyzwań. Internetowe platformy handlowe oczywiście zdają sobie z tego sprawę - dlatego też coraz częściej kuszą klientów ułatwieniami w wyszukiwaniu jak najlepszych ofert. Wszak lepiej sprzedać taniej niż wcale

REKLAMA

Według badania zrealizowanego na zlecenie Allegro przez Mind & Roses w sierpniu 2022 roku, aż 82 proc. badanych Polaków zmieniło swoje przyzwyczajenia zakupowe i częściej podejmuje dodatkowe działania, by znaleźć najniższą cenę produktu. Allegro wyciągnęło ważne wnioski z tego badania i wprowadziło udogodnienie, dzięki któremu klienci mogą łatwo rozpoznać świetne okazje.

Gwarancja najniższej ceny na Allegro. Jak to działa, jak skorzystać?

Etykiety Gwarancji Najniższej Ceny na Allegro.

Osoby często przeglądające oferty na Allegro dziś zauważą przy niektórych produktach nowe oznaczenie. Widać je na zrzucie ekranowym powyżej, nazywa się Gwarancja Najwyżej Ceny - co samo w sobie zapewne już tłumaczy co owo oznaczenie oznacza. Ale co z takiej gwarancji właściwie wynika?

Jeśli w ciągu 72 godzin od zakupu na Allegro produktu z oznaczeniem Gwarancja Najniższej Ceny kupujący znajdzie tańszą ofertę w jednym z kilkudziesięciu wskazanych w regulaminie sklepów internetowych i zgłosi się do Allegro, otrzyma zwrot różnicy w cenie w postaci kuponu do wykorzystania na tymże Allegro. Maksymalna łączna kwota takiego zwrotu podczas trwania akcji to 200 zł miesięcznie.

Gwarancją objętych są setki tysięcy ofert, w tym produkty z wielu kategorii takich jak: elektronika, wyposażenie domu i ogrodu, zdrowie i uroda, kultura i sztuka oraz inne. Jak znajdować produkty z Gwarancją Najniższej Ceny? To bardzo proste i na szczęście nie trzeba wypatrywać malutkich ikonek przy listach ofert.

REKLAMA
Gwarancja najniższej ceny jako filtr w wyszukiwarce Allegro

Gwarancja Najniższej Ceny jest bowiem również dostępna jako filtr w wyszukiwarce. Wystarczy więc zacząć zakupy od skorzystania z rzeczonej wyszukiwarki, po czym wybrać filtr. Wyświetlone zostaną wówczas tylko produkty z rzeczoną gwarancją.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA