REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Były msze, teraz jest Sejm. Na Robloksie zrobili posiedzenie, interweniowała straż marszałkowska

Internet podbijają nie tylko prawdziwe posiedzenia sejmu transmitowane na YouTube, ale także te odgrywane przez graczy Roblox.

09.01.2024
7:41
Były msze, jest Sejm. Na Robloksie zrobili posiedzenie, interweniowała straż marszałkowska
REKLAMA

Pamiętacie wirtualne msze w Robloksie, które były popularne na początku 2023 r. oraz tekst "Artur przyszykuj kadzidło"? Młodzi ludzie pokazali, że wykorzystując grę Roblox, komunikator Discord oraz TikToka można stworzyć naprawdę świetny projekt edukacyjny i jednocześnie dobrze się przy tym bawić. Wraz ze wzrostem popularności transmisji Sejmu RP, gracze postanowili robić własne posiedzenia.

REKLAMA

Zrobili posiedzenia sejmu w Roblox

Robloksa chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Gra, która zdobyła szczyty popularności u najmłodszych pozwala bawić się milionom graczy z całego świata. To platforma umożliwiająca tworzenie najróżniejszych mini gier (czyli gier w grze), dzięki czemu najmłodsi nie są ograniczani do tego, co przygotowali dla nich twórcy. Wystarczy bujna wyobraźnia i można zrobić niemalże wszystko.

Nawet przygotować salę posiedzeń sejmu i zorganizować tzw. roleplay, czyli odgrywanie ról. Każdy z graczy ma określoną rolę - m.in. posła, Marszałka Sejmu, członka Straży Marszałkowskiej, a to wszystko dzięki przypisanym rangom na serwerze. Odgrywający role gracze naśladowali prawdziwe partie polityczne podczas transmitowanego posiedzenia, debatowali na temat ważnych dla państwa zagadnień, a nawet przeprowadzali głosowania (dzięki Discordowi w formie wiadomości tekstowych na czatach kanałów).

Całość jest przeprowadzona naprawdę profesjonalnie, mimo że jest to czysta zabawa – na stronie internetowej był nawet 17-stronnicowy regulamin. Cały projekt umożliwia na dołączenie niemalże każdemu zainteresowanemu, gracze mogą też m.in. tworzyć własne partie.

Oczywiście, jak to w Sejmie, są też sytuacje, gdy interweniować musi straż marszałkowska.

Genialny, wartościowy pomysł na projekt edukacyjny

Całe przedsięwzięcie jest nie tylko wirtualną zabawą, ale także świetnym projektem edukacyjnym prowadzonym przez wiele przede wszystkim młodszych osób. Odgrywanie ról pozwala nie tylko dobrze spędzić czas podczas rozgrywki, ale także edukować najmłodszych w dziedzinie polityki, sposobu funkcjonowania Sejmu i systemu władzy ustawodawczej w naszym kraju.

REKLAMA

Więcej o grach przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA