REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Poradniki
 3. Smartfony - Poradniki

iPhone ma nową funkcję. Tak włączysz ochronę skradzionego urządzenia w telefonie Apple'a

Od kradzieży telefonu lub pozostawienia go w nieznanym miejscu jest tylko jedna gorsza rzecz: kradzież znajdujących się w nim danych. W tym celu Apple wprowadził szalenie ważne zabezpieczenie, dzięki czemu nawet w najgorszym scenariuszu twój iPhone posiada dodatkową warstwę ochrony. Funkcja Ochrona skradzionego urządzenia jest bardzo potrzeba. Z naszego poradnika dowiesz się, jak ją włączyć.

27.01.2024
17:30
iPhone ma nową funkcję. Tak włączysz ochronę skradzionego urządzenia w telefonie Apple'a
REKLAMA

iPhone jako najpopularniejszy smartfon świata (ale i jeden z najdroższych w Polsce) jest także najczęściej kradzionym telefonem. Złodzieje mają nadzieję na sprzedaż samego iPhone'a lub jego podzespołów. Liczy się też pozyskanie danych, które pozwolą na szantaż lub wyczyszczenie konta bankowego.

Wraz z aktualizacją systemu iOS 17.3 do telefonów Apple'a trafiła nowa, lecz szalenie ważna funkcja Ochrona skradzionego urządzenia, która pozwala chronić wrażliwe dane użytkownika przed niepowołanym dostępem. Jak ją włączyć? Dowiesz się z tego poradnika.

REKLAMA

Wszystko, co musisz wiedzieć na temat Ochrony skradzionego urządzenia:

Przed włączeniem Ochrony skradzionego urządzenia w iPhonie

Funkcja Ochrony skradzionego urządzenia działa za pośrednictwem innych usług Apple'a wbudowanych w iPhone'a. Aby skorzystać z Ochrony skradzionego urządzenia, musisz włączyć następujące funkcje:

 • uwierzytelnianie dwuskładnikowe dla konta Apple ID
 • kod do urządzenia
 • Face ID lub Touch ID
 • Znajdź
 • Ważne miejsca (Usługi lokalizacji)

Jak włączyć Ochronę skradzionego urządzenia?

 1. Otwórz Ustawienia
 2. Znajdź opcję Face ID i kod
 3. Wprowadź kod do urządzenia
 4. Przejedź w dół listy i wybierz Ochrona skradzionego urządzenia
 class="wp-image-4326881"

Co daje Ochrona skradzionego urządzenia?

Posiadając aktywną Ochronę skradzionego urządzenia, w iPhoniee znajdującym się poza znanymi miejscami (np. domem, pracą, szkołą), część z funkcji dotyczących zabezpieczeń zostanie rozbudowana o kolejną warstwę uwierzytelnienia biometrycznego - Face ID lub Touch ID. Mowa tu o m.in. użyciu haseł lub kodów zachowanych w pęku kluczy, użyciu metod płatności zachowanych w przeglądarce Safari (autouzupełnianie), wyłączeniu trybu Utracony, wymazywaniu zawartości i ustawień czy użyciu iPhone'a do konfiguracji innego urządzenia - wszystkie te (i nie tylko) funkcje będą wymagać potwierdzenia za pomocą Face ID lub Touch ID.

Ponadto Ochronia skradzionego urządzenia aktywuje Opóźnienie zabezpieczające. Gdy iPhone znajduje się poza znanymi miejscami, by zmienić krytyczne zabezpieczenia telefonu, należy uwierzytelnić się za pomocą Face ID lub Touch ID, odczekać godzinę, a następnie ponownie się uwierzytelnić.

Krytyczne zabezpieczenia objęte Opóźnieniem zabezpieczającym w ramach Ochroną skradzionego urządzenia to m.in. zmiana hasła konta Apple ID, wylogowanie się z konta Apple ID, uaktualnienie ustawienia zabezpieczeń konta Apple ID, dodanie lub usunięcie danych biometrycznych z funkcji Face ID lub Touch ID, zmiana kodu do iPhone’a, wyzerowanie wszystkich ustawień, wyłączenie aplikacji Znajdź czy wyłączenie funkcji Ochrona skradzionego urządzenia.

REKLAMA

Więcej poradników dotyczących iPhone:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA