REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Rabusie ukradli telefon, ale za chwilę go zwrócili. Nie spodobała im się jedna rzecz

Pomimo że głównym łupem dwóch złodziei był samochód, to połasili się oni także na iPhone'a ofiary. A przynajmniej myśleli, że był to iPhone. Gdy okazało się, że ukradli smartfon z Androidem, grzecznie zwrócili własność.

05.12.2023
18:41
Rabusie ukradli telefon, ale za chwilę go zwrócili. Nie spodobała im się jedna rzecz
REKLAMA

iPhone'y są cennym łupem złodziei, bo często stanowią one źródło "przeszczepów". Serwisy zajmujące się naprawą telefonów bez autoryzacji Apple nie są w stanie uzyskać części zamiennych - te zwykle pochodzą z innych iPhone'ów, które są "dawcami" niezbędnych podzespołów.

Prawdopodobnie dlatego pojawił się "ludzki odruch" u pewnej pary złodziei.

REKLAMA

Zrabowali telefon. Oddali, bo to nie iPhone

Historię nietypowego rabunku opisał serwis amerykańskiej stacji ABC7. Podczas godzin porannych 1 grudnia wracający z nocnej zmiany mąż pewnej mieszkanki stanu Waszyngton poprosił, by ta wyszła przed budynek, w którym mieszkają i zaparkowała samochód.

Gdy mężczyzna wyszedł z auta, natychmiast podbiegli do niego dwaj zamaskowani i uzbrojeni mężczyźni. - Okradli go, zabrali wszystko, co miał w kieszeniach, kluczyki, wsiedli i odjechali - relacjonowała stacji kobieta, która prosiła o zachowanie anonimowości.

Jednak po chwili mężczyźni podjechali ponownie by oddać zrabowany telefon.

- Po prostu spojrzeli na ten telefon i powiedzieli: "Och, to jest Android? Nie chcemy go. Myślałem, że to iPhone" - powiedziała kobieta.

Mimo odzyskania telefonu zdarzenie "wywróciło do góry nogami" życie pary, gdyż utrzymywała się ona z dostarczania samochodem jedzenia i zakupów poprzez aplikacje UberEats i Instacart.

REKLAMA

Więcej na temat iPhone:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA