REKLAMA

Apple Watch miał działać z Androidem, ale Apple zmienił zdanie. Oto powód

"Apple Watch możesz połączyć ze smartfonem z Androidem przez aplikację" - to zdanie moglibyśmy usłyszeć w alternatywnej rzeczywistości, w której Apple nie porzuciło projektu oprogramowania do parowania Apple Watch z Androidem. Powód tej decyzji był oczywisty: iPhone

Apple Watch miał działać z Androidem, ale Apple zmienił zdanie. Oto powód
REKLAMA

Właściwie każdy duży gracz na rynku smartfonów posiada własną markę smartwatchy. Co więcej, dzięki wspólnemu systemowi operacyjnemu łączenie urządzeń różnych marek nie sprawia większych problemów: zegarek Huawei z powodzeniem połączymy ze smartfonem Samsunga, a Galaxy Watch nie powie nie sparowaniu ze smartfonem Motoroli czy Xiaomi.

Wyjątkiem w branży jest Apple wraz z Apple Watchem. Inteligentny zegarek koncernu z Cupertino można połączyć jedynie z iPhone'em - nie będzie on działał ze smartfonami innych producentów, ani nawet z iPadem. Jednak tak nie miało być zawsze, bowiem w siedzibie Apple programiści pracowali nad oprogramowaniem pozwalającym parowanie Apple Watcha z Androidem.

REKLAMA

Apple planowało zbudować most pomiędzy Apple Watchem a Androidem

Jak poinformował Mark Gurman, dziennikarz Bloomberga, programiści Apple przez jakiś czas byli "głęboko zaangażowani" w projekt Fennel. Celem projektu Fennel było opracowanie sposobu, dzięki któremu aplikacja Zdrowie (Apple Health) oraz sam Apple Watch będą kompatybilne z urządzeniami z systemem Android.

Ruch ten miał na celu przede wszystkim dotarcie do rynków, gdzie Apple ma niewielki procentowy udział. Kiedy projekt Fennel był już na finiszu, niespodziewanie został anulowany. Według relacji Gurmana powodów było kilka, ale głównym z nich był fakt, że Apple Watch napędza sprzedaż iPhone'ów.

Gdybyś zrezygnował z [ekskluzywności] zegarka na rzecz [kompatybilności z] systemu Android, osłabiłbyś wartość zegarka na niekorzyść iPhone'a

- powiedziała jedna z osób z informacjami na temat projektu Fennel.

Co ciekawe, nie jest to jedyny projekt powiązany z aplikacją Zdrowie, który według informacji Gurmana porzuciło Apple. Przez jakiś czas Apple rozważało możliwość wbudowania monitorowania odżywiania w aplikację Zdrowie i rozważało sprzedaż zestawu urządzeń peryferyjnych do zegarka Apple Watch, w tym wagi łazienkowej i zaprojektowanego przez Jony'ego Ive'a mankietu do pomiaru ciśnienia krwi, który nie wymagałby nadmuchiwania. Powstały nawet prototypowe paski do Apple Watch z czujnikami zbierającymi dane ze spodu nadgarstka, a także urządzenia do monitorowania snu montowane na łóżku lub obok niego. Dwa ostatnie zostały wprowadzone do Apple Watcha pod postacią wbudowanych czujników.

REKLAMA

Więcej na temat Apple Watch:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA