REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Pierwszy Apple Watch do piachu. Nawet ten za 80 tys. zł

Apple kończy wsparcie dla oryginalnego Apple Watch z 2015 roku, w tym nawet luksusowej wersji z obudową ze złota, która kosztowała nawet 80 tysięcy złotych.

03.10.2023
11:03
Apple Watch z 2015 roku stracił wsparcie. Nawet ten za 80 tys. zł
REKLAMA

Pierwszy Apple Watch to nie Seria 1/Series 1. To może być pewnym zaskoczeniem, ale warto zauważyć, że Apple Watch z 2015 roku to pierwsze urządzenie z serii smartwatchy od Apple'a. Kolejne modele, takie jak Series 1 i Series 2, pojawiły się równocześnie w 2016 roku. Od tego czasu nazewnictwo nowych zegarków stało się bardziej klarowne. Co Apple teraz postanowił zrobić?

REKLAMA

Apple zakończyło wsparcie dla pierwszego Apple Watcha (2015)

Według informacji uzyskanych przez serwis MacRumors, Apple zakwalifikował wszystkie wersje pierwszego Apple Watcha z 2015 roku jako przestarzałe czy też jako "produkty poza okresem wsparcia Apple".

Publiczna lista takich produktów ze strony Apple jeszcze nie została zaktualizowana, ale dotyczy to również drogiej wersji Apple Watch Edition z obudową z 18-karatowego złota, która kosztowała nawet 80 tysięcy złotych, za wersję 38 mm.

Co to oznacza? Produkty przestarzałe czy też poza okresem wsparcia, nie będą już uprawnione do otrzymania wsparcia w autoryzowanych punktach Apple, a serwisy nie mogą zamawiać do nich części. Według Apple, produkt jest uważany za przestarzały, gdy minęło co najmniej 7 lat od daty zakończenia jego sprzedaży.

Produkty są uznane za produkty poza okresem wsparcia, gdy Apple zaprzestała ich dystrybucji do sprzedaży ponad 7 lat temu

- czytamy na stronie wsparcia Apple.

I tak też się stało, bo Apple przestał sprzedawać pierwszego Apple Watcha w 2016 roku - tuż po wydaniu Series 1 i Series 2.

Jeżeli jesteście zainteresowani nowym Apple Watchem w 2023 roku, sprawdźcie te teksty na Spider's Web:

Złoty Apple Watch w 2023 roku?

REKLAMA

W 2023 roku Apple oferuje złoty kolor koperty dla Apple Watch Series 9 z obudową ze stali nierdzewnej. Chociaż to nie to samo, co oryginalny złoty Apple Watch, dostępność nowego koloru może zadowolić niektórych klientów. Cena za ten model wynosi od 3899 do 5569 złotych, w zależności od wybranych opcji.

Złoty Apple Watch Series 9. Źródło: Apple
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA