REKLAMA

Jak wyłączyć i zrestartować iPhone'a?

Masz nowego iPhone i uczysz się jego obsługi? A może problem z urządzeniem i potrzebujesz je ponownie uruchomić? Restartowanie iPhone to jedna z podstawowych umiejętności, które powinien posiadać każdy z użytkowników sprzętu Apple. Pokazujemy, jak ponownie uruchomić telefon i jak wymusić restart.

01.01.2023 06.00
iPhone
REKLAMA

Włączanie i wyłączanie to podstawowa umiejętność niezbędna w przypadku obsługi każdego urządzenia. Restartowanie iPhone'a może sprawiać kłopot nowym użytkownikom, zarówno tym, którzy przesiedli się z Androida, jak i tym, dla których iPhone to pierwszy smartfon.

Choć ponowne uruchamianie iPhone'a różni się od tego w najpopularniejszych urządzeniach konkurencji, nie jest ono skomplikowane i zajmuje jedynie kilkanaście sekund.

REKLAMA

Czytaj też:

Jak zrestartować iPhone X, 11, 12, 13 i 14?

Aby zrestartować najnowszy model iPhone, przytrzymaj jednocześnie jeden z przycisków głośności oraz prawy przycisk boczny. Trzymaj je aż do momentu, w którym na ekranie pojawi się suwak wyłączania, a następnie przeciągnij suwak. Poczekaj około trzydziestu sekund, aż iPhone wyłączy się, a następnie przytrzymaj prawy przycisk boczny, by ponownie włączyć urządzenie.

 class="wp-image-3088086"
Położenie przycisków niezbędnych do restartowania

Jak wymusić restart iPhone X, 11, 12, 13 i 14?

Jeżeli iPhone nie reaguje na zwykłą próbę włączenia i wyłączenia, na urządzeniu można wymusić ponownie uruchomienie.

  1. Szybko naciśnij i szybko puść przycisk zwiększania głośności.
  2. Szybko naciśnij i szybko puść przycisk zmniejszania głośności.
  3. Naciśnij i przytrzymaj prawy przycisk boczny.
  4. Trzymaj prawy przycisk boczny do momentu pojawienia się loga Apple na ekranie

Jak ponownie uruchomić iPhone 6, 7, 8 oraz SE 2 i 3 generacji?

Starsze modele iPhone różnią się położeniem przycisków niezbędnych do ponownego uruchomienia, co zmienia sposób, w jaki uruchamia się ponownie owe urządzenia.

 class="wp-image-3088098"
Położenie przycisku bocznego w iPhone 6, 7 8 oraz SE 2 i 3 generacji

W przypadku potrzeby ponownego uruchomienia iPhone’a 6, 7, 8 oraz SE 2 i 3 generacji, wciśnij i przytrzymaj prawy przycisk boczny. Trzymaj go do momentu, aż na ekranie wyświetli się suwak wyłączenia. By włączyć ponownie telefon, wciśnij i trzymaj prawy przycisk boczny, dopóki na ekranie nie zobaczysz loga Apple.

Jak wymusić restart iPhone 6, 7, 8 oraz iPhone SE?

Aby wymusić restart iPhone 8 oraz iPhone SE 2 generacji i nowszych:

  1. Szybko naciśnij i szybko puść przycisk zwiększania głośności.
  2. Szybko naciśnij i szybko puść przycisk zmniejszania głośności.
  3. Naciśnij i przytrzymaj prawy przycisk boczny.
  4. Kiedy pojawi się logo Apple, puść prawy przycisk boczny
REKLAMA

Aby wymusić restart iPhone'a 7, jednocześnie wciśnij i przytrzymaj przycisk zmniejszania głośności i prawy przycisk boczny. Puść przyciski, gdy na ekranie pojawi się logo Apple.

Z kolei iPhone'a 6 i iPhone SE pierwszej generacji zmusisz do ponownego uruchomienia poprzez wciśnięcie i przytrzymanie przycisku wybudzania oraz przycisku Początek znajdującego się u dołu ekranu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA