REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Razer zrobił laptopa z... Lamborghini. Komputer niczym sportowy samochód

Tego się chyba nikt nie spodziewał. Razer zrobił bowiem laptopa we współpracy z producentem samochodów sportowych Lamborghini. Jak ustawisz czerwone podświetlenie klawiatury, to (może) będzie szybszy. 

23.09.2023
10:12
Razer zrobił laptopa z... Lamborghini. Komputer niczym sportowy samochód
REKLAMA

Nierzadko widzimy, że producenci elektroniki użytkowej podejmują różnorakie współprace z firmami od samochodów. Wystarczy spojrzeć na ostatniego laptopa MSI stworzonego z Mercedesem. OnePlus kiedyś stworzył model 6T z Lamborghini, zresztą jak OnePlus swojego Find X w specjalnej wersji. Ten sam producent samochodów teraz postawił na partnerstwo z Razerem.

REKLAMA

Ten laptop Razera jest faktycznie szybki. Ma logo Lamborghini na klapie

Razer ogłosił światu, że stworzył naprawdę ciekawego laptopa. Mowa o modelu Razer Blade 16 Automobili Lamborghini Edition. Tak - popularny na całym świecie producent elektroniki użytkowej ma laptopa zrobionego z marką samochodów sportowych. Jakby nie patrzeć, takie połączenie do siebie pasuje, wszak Razer można utożsamić z takim Lamborghini, tyle że sprzętu dla graczy.

Urządzenie oczywiście ma na pokładzie wszystko, co najlepsze. Sercem laptopa został najnowszy procesor Intel Core i9-13950HX z 24 rdzeniami (8+16) i 32 wątkami, który może rozpędzić się do zegara 5,5 GHz w trybie boost pobierając do 110 W. Jeśli zaś chodzi o kartę graficzną, to w tym przypadku nie jest inaczej - Razer wrzucił tu mobilnego NVIDIA GeForce RTX 4090 Laptop z TGP o mocy do 175 W.

Do tego urządzenie ma na pokładzie mocny system chłodzenia z dwoma wentylatorami. Razer Blade 16 Automobili Lamborghini Edition oferuje 16-calowy wyświetlacz MiniLED w dwóch wariantach - o przeznaczonej dla graczy rozdzielczości FullHD+ z 240 Hz, choć jest też wersja dla twórców z ekranem 4K+ przy 120 Hz. Niezależnie od rozdzielczości panel zapewnia do 1000 nitów jasności, 3 ms czas reakcji z NVIDIA G-SYNC, 1000 stref wygaszenia i wsparcie HDR1000.

Całość została zamknięta w aluminiowej obudowie z logo Lamborghini i pomarańczowym wykończeniem - radiatorem, wentylatorami i paskami na klapie. Urządzenie ma pełny zestaw portów i łączności - 2x USB-A 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2, audio 3,5 mm, czytnik kart SD, Thunderbolt 4, HDMI 2.1 i WiFi 6E.'

Więcej o laptopach przeczytasz na Spider's Web:

Tylko 150 sztuk. Tylko w Stanach Zjednoczonych

Razer Blade 16 Automobili Lamborghini Edition ma kosztować 5000 dolarów (ok. 21600 zł), ale powstało tylko 150 sztuk tego laptopa na całym świecie. Urządzenie będzie dostępne tylko dla mieszkańców USA. To naprawdę drogi i szybki sprzęt - zdecydowanie na miarę Lamborghini.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA