REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Tablet, desktop i laptop w jednym. Elastyczny, niesamowity komputer HP. I piekielnie drogi

To pierwszy elastyczny komputer osobisty tego producenta. Wygląda jednak na to, że opłacało się czekać. Spectre Foldable PC jest, zdaniem producenta, najmądrzej zaprojektowanym komputerem hybrydowym. Patrząc wstępnie na dane i specyfikację, dość trudno się nie zgodzić.

14.09.2023
19:05
HP Spectre Foldable PC
REKLAMA

HP Spectre Foldable PC to w zasadzie trzy komputery w jednym. Po pierwsze, może być używany jako 17-calowy tablet. Po drugie, może być używany jako 17-calowy desktop za sprawą wbudowanego stojaka i odłączalnej klawiatury Bluetooth. I wreszcie po trzecie, można go zamienić w 12,3-calowego laptopa, używając tej samej klawiatury.

REKLAMA
HP Spectre Foldable PC - jeden komputer, wiele możliwości

Sercem komputera jest układ Core i7-1250U z 16 GB PDDR5-5200 MHz RAM (w chipsecie, nie można rozszerzyć) i pamięcią masową 1 TB PCIe Gen4 NVMe TLC M.2 SSD. Pracuje pod kontrolą Windowsa 11 i oferuje zarówno łączność Wi-Fi 6E, jak i Bluetooth 5.3. Jego wyświetlacz dotykowy to oczywiście dotykowy elastyczny panel OLED, o rozdzielczości 1920 x 2560 pikseli o szczytowej jasności 500 nitów i 99,5-procentowym pokryciem palety DCI-P3. Akumulator ma zapewnić do 12,5 godz. czasu pracy. Waga komputera to 1,35 kg (bez klawiatury) lub 1,62 kg (z klawiaturą).

HP Spectre Foldable PC

Najciekawsze laptopy na Spider’s Web:

Takiego komputera nie ma nikt w ofercie. HP Spectre Foldable PC zapowiada się niesamowicie. Cena jednak zwala z nóg.

HP Spectre Foldable PC

Nowy Spectre jest wydajny, oferuje nowoczesne i wydajne podzespoły i wygląda na to, że w każdym z trzech trybów działania sprawdza się świetnie. No może poza trybem tabletu - jak sobie można wyobrazić, obcowanie z 17-calowym kolosem nie dla każdego będzie wygodne. Jednak możliwość konwersji laptopa w desktopa jest intrygująca - a HP zdaje się wyszło to świetnie, komputer zdaje się być lekki, poręczny, ergonomiczny i wygodny. Jego grubość po rozłożeniu to raptem 8,5 mm.

REKLAMA
HP Spectre Foldable PC

Komputer wchodzi do przedsprzedaży na razie na rynku amerykańskim, jednak jego dostępność ma być rozszerzona w krótkim terminie. Niestety, za taką innowację trzeba zapłacić. Zwłaszcza mając jeszcze na uwadze takie podzespoły. HP Spectre Foldable PC to wydatek 5000 dol. - polską cenę można więc szacować w okolicach 25 tys. zł. Nie wróżymy popularności temu sprzętowi, choć łatwo się nim zachwycić. Oby druga generacja okazała się bardziej przystępna cenowo.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA