REKLAMA

Gracze pokochają tego laptopa. Nikt już nie usłyszy, że grasz po nocach

Lenovo Legion 9i to pierwszy na świecie 16-calowy laptop chłodzony cieczą. Wyposażono go w podzespoły gotowe sprostać najbardziej wymagającym grom. Może się też pochwalić ciekawym wzornictwem.

Lenovo Legion 9i
REKLAMA

Największa wada gamingowych pecetów, w szczególności laptopów? Wiele osób wskazałoby hałas. Po uruchomieniu wymagającej gry 3D układ graficzny komputera musi być chłodzony z wysoką wydajnością - głośny szum wentylatorów jest w zasadzie nieunikniony. Można się do tego przyzwyczaić lub grać z zestawem słuchawkowym na uszach. Albo kupić taki komputer, jak Lenovo Legion 9i z Windowsem 11.

REKLAMA
Lenovo Legion 9i

System chłodzenia został zaprojektowany przy współpracy z firmą Cooler Master. Załącza się, gdy temperatura układu graficznego przekracza temperaturę 84 C. Pozostałe komponenty chłodzone są wentylatorami, jednak i one mają być bardzo, bardzo ciche - za sprawą zarówno zaawansowanego systemu zarządzania chłodzeniem, jak i samej konstrukcji z tysiącami malutkich wlotów powietrza, odpowiednio ulokowanych na obudowie.

Czytaj też:

System chłodzenia cieczą istotnie zwiększa masę laptopa, więc Lenovo zdecydowało się na obudowę z kutego węgla-A. Dzięki temu zabiegowi konstrukcyjnemu udało się utrzymać wagę laptopa w okolicach 2,56 kg. Efektem ubocznym jest jednak fakt, że każdy komputer wygląda nieco inaczej z uwagi na ciut odmienne wzory i faktury na obudowie.

Lenovo Legion 9i - podzespoły. Jest też koprocesor NPU - co ciekawe, przyda się w grach wideo.

Lenovo Legion 9i - wizualizacja systemu chłodzenia

Legion 9i wyposażony jest w akumulator o pojemności 99,99 watogodzin, w łączność Wi-Fi 7 i Bluetooth 5.3. Jego 16-calowy wyświetlacz z VRR odświeżany jest z maksymalną częstotliwością 165 Hz i jest doświetlany przez Mini LED-y.

REKLAMA

Lenovo Legion 9i wyposażony będzie w CPU Intela i GPU Nvidii (konkretne układy do wyboru użytkownika), jednak oprócz tego na pokładzie będzie też koprocesor NPU. I będzie on wykorzystany szerzej, niż do tej pory pozwalał na to Windows. Czip analizuje obraz z gry i jego płynność i na podstawie wytrenowanych wcześniej modeli SI odpowiednio modyfikuje parametry pracy GPU i CPU, by gra zachowała płynność, ale też by komputer nie pobierał zbyt wiele energii. Czip steruje też podświetleniem RGB.

Komputer będzie dostępny w sprzedaży od przyszłego miesiąca. Niestety będzie bardzo drogi. Najtańszą konfigurację wyceniono na 4500 euro.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA