REKLAMA

Lenovo Yoga Book 9i - co powiesz na taki laptop z dwoma ekranami dotykowymi? Jest już w Polsce

Lenovo Yoga Book 9i został pokazany światu początkiem tego roku i jest to laptop wyposażony w aż dwa ekrany OLED. Ten ciekawy sprzęt jest już dostępny do kupienia w Polsce, ale jego cena nie jest mała.

01.08.2023 19.21
Lenovo Yoga Book 9i  
REKLAMA

Choć na rynku przeważają w głównej mierze przede wszystkim klasyczne laptopy, to producenci od czasu do czasu decydują się na bardziej odważne konstrukcje - chociażby ASUS ze swoim Zephyrusem lub Zenbookiem Duo. Lenovo dwa lata temu pokazał natomiast składanego ThinkPada X1 Fold, a teraz przychodzi z kolejnym intrygującym projektem.

REKLAMA

Mam dwa ekrany, a tylko jeden laptop. Chodzi o Lenovo Yoga Book 9i  

Najnowszy Lenovo Yoga Book 9i to przede wszystkim dwa ekrany OLED. Oba panele mają jednakową przekątną 13,3 cala i pracują w rozdzielczości 2880 × 1800 pikseli w proporcjach 16:10. Są oczywiście dotykowe, oferują jasność 400 nitów i pokrycie przestrzeni barw DCI-P3 na poziomie 100 proc. Do dyspozycji użytkownika producent dorzuca pióro Base Pen 4.0.

Sercem laptopa jest procesor z najnowszej, 13. generacji układów Intel Core i7-1335U (10 rdzeni 2 P i 8 E; 12 wątków) ze wsparciem karty graficznej Intel Iris Xe, połączony z 16 GB pamięci operacyjnej LPDDR5X-6400. Na pliki przeznaczono nośnik SSD M.2 PCIe o pojemności 1000 GB.

źródło: Lenovo

Pewnie powiecie zaraz, gdzie klawiatura? Otóż można korzystać z ekranowej - pewna część ekranu wyświetla wszelkie potrzebne wirtualne przyciski, zupełnie jak w smartfonie, a dla fanów klasyki i kliku klawiatury przeznaczono też taką fizyczną na Bluetooth. Którą można postawić bezpośrednio na ekranie albo przed nimi - w zależności od preferencji. 

źródło: Lenovo

Jeśli chodzi natomiast o kwestie złącz i łączności Lenovo Yoga Book 9i to mamy tu podstawowy zestaw. Jest to chudy laptop, więc producent postanowił zaimplementować trzy złącza Thunderbolt 4, ale nie zabrakło WiFi 6E oraz Bluetooth 5.1. Producent nie zapomniał o kamerze internetowej FullHD wspartej modułem podczerwieni kompatybilnym z autoryzacją twarzą Windows Hello - mamy też system Windows 11.

Laptop został wykonany z aluminium, ma łącznie cztery głośniki i oferuje do 7,3 godziny pracy na jednym ładowaniu. Sprzęt ładujemy przy pomocy 65-W zasilacza.

REKLAMA

Cena? Jest wysoko, ale mowa o dość nietypowym laptopie

Lenovo Yoga Book 9i jest już dostępny w polskich sklepach z elektroniką w cenie 12 999 zł. Jest drogo to fakt, ale x-kom informuje o kampanii, w której możemy zyskać 500 zł zwrotu na konto przy zakupie sprzętu. Przez co finalna cena to 12 500 zł, czyli wciąż całkiem sporo.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA