Zalando kończy z niepasującymi ubraniami. Ściągasz apkę i wiesz, co kupić bez mierzenia
Zalando zapowiedziało nową funkcję, która pozwoli na pomiar ciała. Oznacza to tyle, że będzie można trafniej dobierać nowe ubrania. Koniec z za dużymi czy małymi spodniami czy koszulami, które są za krótkie.

Jaki jest największy plus kupowania rzeczy stacjonarnie? Możliwość dotknięcia czy sprawdzenia rzeczy przed zakupem. Jeden z większych problemów dotyczy branży modowej, gdzie mamy multum rozmiarówek i nie zawsze M to M itd.
Sklepy oferują darmową dostawę i zwrot. Jeżeli ubranie nie pasuje, robimy szybki zwrot i zamawiamy coś innego. Tylko nie wszyscy chcą się w to bawić. Zalando uważa, że jest rozwiązanie tego problemu.
Aplikacja Zalando sprawdzi, czy ubranie będzie pasowało
Platorma Zalando wprowadza nową funkcję: pomiar ciała. Po zrobieniu dwóch zdjęć w obcisłym stroju, Zalando może określić wymiary użytkownika - i pomóc w wybraniu odpowiedniego rozmiaru danego ubrania.

Technologia poszła tak do przodu, że każdy może wirtualnie zaprojektować swoje mieszkanie czy meble. Więc dlaczegoby nie wykorzystać jej do wyboru dopasowanych ubrań?

Funkcja jest dostępna pilotażowo w trzech krajach
W Polsce nie jest jeszcze dostępna możliwość cyfrowego zmierzenia ubrań. Pilotaż wystartował w regionie DACH, czyli w Niemczech, Austrii i Szwajcarii - a klienci mogą skorzystać z niego przy wyborze górnych części odzieży damskiej, w tym sukienek. W przyszłości firma wprowadzi te rozwiązania na innych rynkach.
Pomoc w znalezieniu odpowiedniego rozmiaru jest ważnym elementem pogłębiania relacji z klientami. Czekanie na zamówioną rzecz tylko po to, żeby odkryć, że nie pasuje, jest frustrujące. Wprowadzając rekomendacje rozmiarów, oparte na wymiarach ciała, kontynuujemy wykorzystanie innowacji, w celu rozwiązania dla klientów jednego z głównych problemów branży modowej
Z ważnych rzeczy, Zalando przekonuje, że podczas mierzenia, żadne ze zdjęć nie opuszcza telefonu/urządzenia mobilnego użytkowników. Ci mają mieć 100-procenotową kontrolę nad tym, jakie dane chcą udostępnić firmie.
Wewnętrzny zespół w Zalando oraz technologia Fision zmniejszyć miały o 10 proc. zwroty związane z rozmiarem w porównaniu do przedmiotów bez porad dotyczących rozmiaru.
Przyszłość? Awatary 3D zbudowane na nas
Zalando, w oparciu o wcześniejsze pilotaże, chce w przyszłości stworzyć wirtualną przymierzalnię, gdzie klienci będą mogli stworzyć swoje awatary 3D powstałe na podstawie ich rzeczywistych wymiarów. Dzięki temu będą mogli oni przymierzać stroje bez wychodzenia z domu.