REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

To najtańszy komputer Mac, jaki możesz kupić u Apple

Komputery Mac nie należą do najtańszych, szczególnie jeśli chcemy kupić je bezpośrednio u Apple. Firma dodała nową opcję zakupu Mac mini z M2 i jest to najtańszy komputer, jaki można kupić od firmy z Cupertino.

25.05.2023
14:56
mac mini m2 pro
REKLAMA

Apple nie od dzisiaj daje możliwość kupna odnowionych sprzętów, które są certyfikowane przez firmę. Wybranie tego typu sprzętu wiąże się z mniejszym wydatkiem, co jest największym plusem.

Dodatkowo mamy świadomość, że kupujemy to od Apple, a nie, pierwszej lepszej firmy, która wyśle nam sprzęt w tragicznym stanie. I to sposób na uzyskanie najtańszego Maca.

REKLAMA

To najtańszy komputer Mac, jaki można kupić od Apple

Do oferty odnowionych Maców na oficjalnym sklepie internetowym Apple, po raz pierwszy trafił Mac mini z procesorem Apple M2. To świeżutki sprzęt, bo jego premiera miała miejsce dopiero początkiem tego roku, a w swojej cenie jest bezapelacyjnie jednym z najlepszych wyborów. Ta, co ciekawe, może być jeszcze niższa.

Urządzenie w stanie odnowionym jest sprzedawane 530 złotych taniej w kwocie 2969 zł, co jest znaczną obniżką. Apple daje rok gwarancji na urządzenie z możliwością zakupu AppleCare i standardowe 14 dni na zwrot. Ok. 3000 zł to wręcz genialna cena, którą na próżno szukać w popularnych sklepach z elektroniką. Tam za nowego Maca Mini z M2 musimy wydać co najmniej 3200 złotych.

źródło: Apple
REKLAMA

Domyślna cena za tego kompaktowego peceta to 3499 złotych, która jak na urządzenie o takich możliwościach jest już atrakcyjna. Stosunek wydajności do ceny dla tego modelu jest wręcz genialny - szczególnie dla osób, które potrzebują stosunkowo taniej maszyny do pracy (m.in. obróbki wideo, zdjęć, audio). Jednostka w tej konfiguracji poza układem M2 ma do dyspozycji 8 GB pamięci operacyjnej i 256 GB przestrzeni na pliki.

Ww. oferta odnowionego Maca mini z M2 z pewnością nie jest dla wszystkich. Nie jest to bowiem sprzęt nowy, więc zrozumiałe, że nie każdy skusi się na taką ofertę. Jeśli natomiast szukasz naprawdę taniego komputera do pracy od Apple i te 530 złotych robi różnicę, znacznie lepiej kupić odnowiony sprzęt prosto od Apple niż urządzenie z drugiej ręki.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA