Przełom w wychwytywaniu CO2 z atmosfery. Nowa metoda dała nadzieję w walce ze zmianami klimatu
Walka z globalnym ociepleniem odbywa się na wielu frontach. Głównym frontem jest ograniczaniem emisji CO2 i innych gazów cieplarnianych do atmosfery. Nie jest to jednak jedyna metoda - wiele podmiotów skupia się nie na źródłach emisji, a na eliminacji ich skutków. Do tej kategorii można zaliczyć wychwytywania szkodliwych gazów z atmosfery. Naukowcy twierdzą, że właśnie opracowali nowy sposób na przechwytywanie dwutlenku węgla z powietrza. W dalszej kolejności gaz ten miałby być przechowywany pod powierzchnią morza po przekształceniu go w wodorowęglan sody, bez żadnych szkód dla środowiska. Według nich nowa metoda może pozwolić na aż trzykrotnie większą skuteczność niż dotychczasowe technologie. Jej dodatkową zaletą ma być też jej niski koszt.

