Chiny rozbudują stację kosmiczną. I zaproszą na nią turystów
W 2022 roku Chiny zgodnie z planem zakończyły budowę swojej pierwszej załogowej stacji kosmicznej Tiangong. Trzy moduły: Tianhe, Mentian i Wentian trafiły na orbitę na przestrzeni zaledwie 18 miesięcy. Jak się jednak okazuje, także w Chinach apetyt rośnie w miarę jedzenia. Wszystko bowiem wskazuje na to, że już teraz przygotowywane są plany rozbudowy stacji kosmicznej o kolejne moduły.

REKLAMA