REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie
 3. Gry

Oto najlepsze promocje gier na Black Friday. Ceny spadły nawet o 90 proc., jest w czym wybierać

Xbox wystartował z bloku startowego, rozpoczynając wyprzedaże z okazji Czarnego Piątku tydzień przed czasem. Pod cenowe cięcia poszło ponad 900 gier, z czego wiele kupimy taniej o połowę lub więcej. Na podobny ruch zdecydowało się Nintendo. Co na to konkurencja?

17.11.2022
19:40
Oto najlepsze promocje gier na Black Friday. Ceny spadły nawet o 90 proc., jest w czym wybierać
REKLAMA

W 2022 roku to Microsoft jest pierwszą wielką firmą świata gier rozpoczynającą wyprzedaże Black Friday. Promocja właśnie się rozpoczęła i potrwa do 30 października. W trakcie jej trwania ponad 900 tytułów zostało przecenionych, a rabaty sięgają aż 90 proc. pierwotnych kwot. Zdecydowanie jest w czym wybierać.

REKLAMA

Xbox Black Friday i gry tańsze do 90 proc. - na co warto zwrócić uwagę?

Grając na patriotyczną nutkę, zaczniemy od Wiedźmina 3 w wersji GOTY z wszystkimi dodatkami, którego teraz można nabyć taniej o 80 proc., za skromne 40 złotych. Bardzo dobra cena za bardzo dobrą grę, a dodatkowo inwestycja! Już w połowie grudnia Wiedźmin 3 doczeka się aktualizacji next-gen, która będzie darmowa dla wszystkich posiadaczy tego tytułu. Jeśli chcesz sobie pograć w Dziki Gon na wypasie, na Xboksie Series X, Xbox Black Friday to świetna okazja, by uzupełnić bibliotekę.

 class="wp-image-2960577"

Pozostając przy polskich produkcjach, taniej o połowę kupimy świeżutkie (chociaż z żywymi trupami) Dying Light 2 od wrocławskiego Techlandu, kosztujące teraz 135 złotych. Cyberpunk 2077 - który nareszcie działa nieźle na konsolach i nie straszy już błędami - również jest do kupienia za 135 złotych. Uczciwa stawka.

Jeśli chodzi o najnowsze produkcje, FIFA 23 doczekała się obniżki o spore 40 proc., dzięki czemu kupimy ją za 180 złotych. Wciąż sporo, ale trudno o lepszy cyfrowy deal na konsoli, jeśli chcemy zagrać w piłkarski symulator wraz z darmowym rozszerzeniem World Cup z Katarze. Dokładnie ten sam rabat w wysokości 40 proc. otrzymało wydane zaledwie kilka tygodni temu Gotham Knights, kosztujące już 191 zł. To, że cena tego tytułu będzie szybko spadać, dało się wywnioskować po przeczytaniu naszej recenzji.

Od siebie polecam psychologiczną grę FPP Deathloop od Bethesdy, w cenie 96 złotych. Jest zdecydowanie warta takich pieniędzy. Jeśli przez zimę będziecie mieli masę wolnego czasu, Assassin's Creed Valhalla w wersji Deluxe Edition kosztuje 122 złote - to taniej aż o 67 proc. Nie polecam za to Call of Duty: Vanguard za 99 złotych. To bardzo dobra cena jak za rocznego CoD-a, ale jego kampania była okropna. Taniej, bo za zaledwie 43 złote, kupicie Resident Evil 2. Oczywiście mowa o wersji remake, z rabatem wynoszącym 75 proc. Jeśli się wam spodoba, remake Resident Evil 3 kosztuje 46 złotych. Pozostając przy dobrych grach w cenach z czwórką na przedzie, Ace Combat 7 kupicie za 44 złote.

Szczególnie polecamy na Xboksie:

 • FIFA 23 - 180 zł (-40 proc.)
 • Deathloop: 96 zł (-65 proc.)
 • Wiedźmin 3: Dziki Gon: 40 zł (-80 proc.)
 • Cyberpunk 2077: 135 zł (- 50 proc.)
 • Dying Light 2: 135 zł (- 50 proc.)
 • Resident Evil 2: 43 zł (-75 proc.)
 • Resident Evil 3: 46 zł (-75 proc.)
 • Ace Combat 7: 44 zł (-75 proc.)

Pełną listę wszystkich gier przecenionych z okazji Xbox Black Friday znajdziecie w tym miejscu.

Black Friday Sale u Nintendo również właśnie ruszyło! Rabaty sięgają 75 proc.

 class="wp-image-2960568"

Od 17 października promocja wystartowała w cyfrowym eShopie dla konsoli Nintendo Switch. Szczególną popularnością wśród graczy cieszy się rewelacyjne Metroid Dead, teraz tańsze o 33 proc. Bardzo dobrą okazją jest zgarnięcie baśniowego Ori and the Will of the Wisps za 41 złotych, korzystając z rabatu wynoszącego 66 proc. Tytuł nigdy nie był tańszy. Unikalne Disco Elisium za 72 złote to także niezła okazja.

Od siebie polecam Monster Hunter Rise z rabatem wynoszącym 50 proc., dzięki czemu grę kupicie za 85 złotych. Bardzo uczciwa cena, biorąc pod uwagę wielkość oraz długość tego kooperacyjnego tytułu. Niezależna gra RPG Cris Tales z rabatem 80 proc, w cenie 34 złotych to nie promocja. To złodziejstwo po stronie gracza. Kupować w ciemno! Polecam także świetnego Crasha Bandicoota 4, teraz poniżej 100 złotych. Tytuł idealnie pasuje do mobilnego charakteru Switcha i nigdy nie był tańszy na tej platformie.

Jeśli chodzi o najważniejsze gry Nintendo, te nie otrzymują rabatów wyższych niż 33 proc. Japończycy znani są z trzymania cen dla swoich tytułów i nie inaczej jest tym razem. Niestety.

Szczególnie polecamy na Switchu:

 • Monster Hunter Rise: 85 zł (- 50 proc.)
 • Cris Tales: 34 zł (- 80 proc.)
 • Crash Bandicoot 4: 95 zł (- 50 proc.)
 • Ori and the Will of the Wisps: 41 zł (- 66 proc.)
 • Disco Elisium: 72 zł (-55 proc.)
 • Superliminal: 36 zł (- 50 proc.)

Co ze Steam na Black Friday? Co z wyprzedażami PlayStation?

 class="wp-image-2960571"
REKLAMA

Przypadająca na Czarny Piątek wyprzedaż Steam Autumn Sale 2022 rusza dopiero za tydzień, startując dokładnie 22 października i trwając siedem kolejnych dni. Przed szereg wyszedł na tej platformie Capcom, który właśnie rozpoczął własną wyprzedaż Black Friday Offers. Całkiem niezłą, trzeba dodać, bo z rabatami wynoszącymi solidne 50 proc. można zgarnąć takie hity jak Monster Hunter Rise czy świetne Monster Hunter World: Iceborne.

Black Friday w PlayStation Store rozpocznie się natomiast już jutro, startując 18 listopada. Możemy spodziewać się, że Sony przygotuje wyprzedaże zbliżone pod względem skali oraz upustów do tych zorganizowanych przez Microsoft.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA