REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nowy Smart Monitor LG rozbija bank. To rękawica rzucona Samsungowi

Nowy LG Smart Monitor na papierze ma wszystko, czego potrzebuje geek. Mamy tu wbudowany system webOS znany z telewizorów, mamy USB-C, ładowanie 65 W, wsparcie AirPlay 2 i panel 4K 32". Samsung M8 może czuć się zagrożony.

18.10.2022
7:07
Nowy Smart Monitor LG rozbija bank. To rękawica rzucona Samsungowi
REKLAMA

Rynek smart monitorów rozwija się coraz szybciej i ewidentnie zapowiada się na to, że ta kategoria produktów będzie rosnąć w siłę. Nic w tym dziwnego, bo monitor z funkcjami smart łączy w sobie cechy telewizora i monitora, a przez to jest dużym bodźcem, by wymienić dotychczasowy monitor na nowszy model.

REKLAMA

W tej kategorii produktowej najwięcej szumu wokół siebie zrobił Samsung M8, którego testowaliśmy na Spider’s Web. Był to niezwykle ciekawy monitor z systemem Tizen, ale jego bolączką była dość wysoka cena. Nowy monitor LG może temu zaradzić.

LG Smart Monitor 32SQ780S - co potrafi nowy sprzęt?

 class="wp-image-2504094"

LG Smart Monitor 32SQ780S to produkt z kategorii smart monitorów, a to oznacza, że działa w dwóch trybach. Możemy podłączyć go do komputera i korzystać z niego tak jak z tradycyjnego monitora, ale jednocześnie mamy tu wbudowany system smart TV, dzięki czemu sprzęt przypomina nieco telewizor.

Urządzenie LG działa pod kontrolą systemu webOS 22 znanego z telewizorów LG. Jako że monitor ma wbudowaną pamięć oraz łączność Wi-Fi, możemy zainstalować na nim mnóstwo aplikacji, w tym np. Netflix, HBO Max, Canal+ Online, itd. Za pomocą pilota możemy oglądać filmy i seriale bez uruchamiania komputera. Monitor obsługuje też standard AirPlay 2, więc możemy wyświetlić na nim treści z iPhone’a czy iPada.

Sam panel ma przekątną 32" i rozdzielczość 4K. Producent deklaruje, że monitor jest w stanie odwzorować 90 proc. palety DCI-P3 i niemal całą paletę sRGB, a więc pod tym kątem idzie łeb w łeb z monitorem Samsung M8.

 class="wp-image-2504091"

LG SMart Monitor jest wyposażony w wejście HDMI oraz USB-C. To drugie może przyjąć obraz i dźwięk z komputera, a jednocześnie zasilić laptop prądem o mocy 65 W. Monitor tym samym może pełnić rolę stacji dokującej, bowiem do dyspozycji mamy tu również trzy porty USB.

Jeśli chcemy, monitor możemy podłączyć do internetu również przewodowo, portem Ethernet, co docenią gracze korzystający ze streamingu online. Na pokładzie mamy też głośniki stereo o mocy 2x5 W.

Cena LG Smart Monitor pozytywnie zaskakuje.

REKLAMA

Polska cena nowego monitora nie jest jeszcze znana, ale w Stanach jest on wyceniony na 500 dol. Dla porównania Samsung M8 debiutował z ceną 700 dol., a w Polsce jest dziś dostępny za 3500 zł na stronie Samsunga i za 3000 zł na stronach elektromarketów. Monitor LG powinien być zauważalnie tańszy, a oferuje - przynajmniej na papierze - identyczny zestaw możliwości z kilkoma dodatkami. Jednym z nich jest funkcja pivot, dzięki której monitor ustawimy w pionie. Do tego dochodzi też sprytne ramię z szerokimi możliwościami ustawień wysokości i nachylenia monitora.

LG Smart Monitor 32SQ780S zapowiada się wyjątkowo ciekawie i pozostaje mieć nadzieję, że trafi do Polski.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA