1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

TOP 5 gadżetów i usług, które doceni każdy student

Lokowanie produktu: Bank Pekao

Zbliża się rok akademicki. Zanim zaczną się wykłady i ćwiczenia, warto zadbać o „wyprawkę”. Oto 5 gadżetów i usług, które przydadzą się na studiach.

26.08.2022
11:49
TOP 5 gadżetów i usług, które doceni każdy student

Kończą się wakacje. Co prawda studenci mają jeszcze miesiąc spokoju (nie licząc tych, których czeka wrześniowa sesja poprawkowa), ale już dziś warto pomyśleć o nowym roku akademickim. Zebraliśmy 5 rzeczy, w które warto się zaopatrzyć. 

Aplikacja do notatek

Nie ma studiowania bez notowania. Zapewne znajdą się przykłady osób, które przez całe studia nie zanotowały nawet jednego zdania, ale raczej nie warto ich przywoływać. Notowanie przyniesie efekty - łatwiej będzie można się przygotować do kolokwium czy egzaminu, a wiedza zostanie utrwalona.

Jakim aplikacjom warto się przyjrzeć? Jest ich całe mnóstwo. Sam polecam dwie z nich. Pierwsza to Notion łącząca robienie notatek z zarządzaniem mini-projektami. Korzystając z Notion możemy stworzyć projekty dla każdego z przedmiotów z osobna. Podstawowy pakiet jest darmowy, ale jeżeli zdecydujemy się na wersję Team, za 8 dol. miesięcznie zyskamy możliwość kolaboracji z wieloma użytkownikami jednocześnie - to przydatne, zwłaszcza na studiach. Z aplikacji skorzystamy na komputerze oraz na urządzeniach mobilnych z Androidem i iOS.

 class="wp-image-2323908"

Druga aplikacja, której warto się przyjrzeć to OneNote od Microsoftu. To cyfrowy notes z wieloma użytecznymi narzędziami, takimi, jak chociażby kopiowanie tekstu z obrazów. Możliwość tworzenia wielu notesów spowoduje, że nasza wiedza zostanie uporządkowana. Notatki możemy tagować, dodawać do nich klipy wideo, nagrania audio, obrazki, ręcznie narysowane schematy. Podobnie jak Notion, OneNote zadziała na wszystkich wiodących platformach - na pecetach, smartfonach z Androidem i iOS.

Analogowy notatnik i dobry długopis

Notować możemy na komputerze, jak i ręcznie. Obie formy są dobre, choć istnieją naukowe dowody na to, że pisanie odręczne jest skuteczniejsze, a mózg lepiej zapamiętuje, gdy piszemy na kartce. Poza tym jeżeli studiujemy nauki ścisłe lub inżynieryjne, znacznie szybciej i efektywniej jest notować obliczenia i wzory na kartce papieru.

 class="wp-image-2323869"

Pisać możemy w zwykłym zeszycie, jak i w notatnikach Moleskine, Leuchtturm, Lamy, czy notesach kołowych. Wybór jest szeroki i należy kierować się własnymi preferencjami i wygodą. Podobnie wygląda kwestia wyboru długopisu. Od Zenita, po Parkera i Schaeffera. Od Pilota po Lamy - długopis powinien dobrze leżeć w dłoni i umożliwiać wygodne pisanie. Sam preferuję długopisy dość grube, choć niekoniecznie ciężkie, jak Lamy Safari.

Istnieją też gadżety zupełnie nietypowe, które łączą świat cyfrowy z analogowym. Przykładem może być zestaw Moleskine składający się ze smart-długopisu Pen+ Ellipse. Notujemy na papierze, a nasze notatki przyjmują cyfrową formę, dzięki dedykowanej aplikacji.

Innym pomysłem jest długopis, który digitalizuje notatki, a oprócz tego posiada funkcję nagrywania.

Konto w banku z kartą płatniczą i innowacyjną aplikacją mobilną

Niemal za wszystko z tej listy trzeba zapłacić, a do tego potrzebne jest nowoczesne i funkcjonalne konto w banku. Jeżeli otworzymy konto na selfie w Banku Pekao, możemy otrzymać 200 zł premii.

Wystarczy wejść na stronę www.pekao.com.pl/konto-mlodzi lub skorzystać z aplikacji PeoPay i postępować zgodnie ze wskazówkami. Pierwsze 50 zł trafi do nas za samo otwarcie konta z kartą debetową. Kolejne 150 zł otrzymamy za aktywne korzystanie z karty i aplikacji mobilnej PeoPay. W tym celu wystarczy dokonać minimum 5 transakcji bezgotówkowych kartą do konta lub aplikacją PeoPay oraz min. 1 raz zalogować się do aplikacji PeoPay w każdym z pierwszych 3 miesięcy korzystania z konta.. Za każdy miesiąc otrzymamy 50 zł.

 class="wp-image-1521890"

Co oferuje konto w Banku Pekao? Po jego założeniu otrzymujemy dostęp do nowoczesnych rozwiązań. Możemy robić wygodnie zakupy online, płacić w sklepach stacjonarnych kartą, telefonem lub zegarkiem, płacić w aplikacji za parkingi i komunikację miejską. Dodatkowo prowadzenie konta, obsługa karty do konta i wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą są bezwarunkowo bezpłatne do 26 roku życia.

Promocja obowiązuje od 1 września do 16 października 2022 r.

Słuchawki TWS

Słuchawki True wireless (w skrócie TWS) to bardzo praktyczny i poręczny gadżet. Najczęściej mieszczą się w niewielkim etui, które zarazem pełni dla nich funkcję ładowarki. Zero kabli, czysta wygoda. Na rynku znajdziemy słuchawki tego typu dla niemal każdej kieszeni - od modeli za kilkadziesiąt złotych, po naprawdę drogie .

Oprócz jakości dźwięku, zastosowanych membran, różnią się też możliwościami. Droższe modele oferują na przykład ANC, czyli aktywną redukcję hałasu. Działa to tak, że słuchawki zbierają sygnały na zewnątrz użytkownika i wycinają je, dzięki czemu możemy delektować się muzyką lub dźwiękiem bez zakłóceń lub po prostu ciszą. 

 class="wp-image-2295207"

Słuchawki TWS oferuje większość wiodących producentów elektroniki. Kupimy więc AirPodsy od Apple’a, Galaxy Buds Samsunga, FreeBuds Huaweia itp. W kontekście studiów przydatna może okazać się funkcja, którą oferują AirPodsy Pro Apple’a. W Trybie kontaktu słuchawki wzmacniają dźwięk z otoczenia - idealnie sprawdzi się to dużych aulach, gdy siedzimy na końcu sali, a wykładowca nie ma głosu i dykcji Krystyny Czubówny. 

Butelka na wodę

Butelka z wodą powinna stać się dla nas równie ważnym gadżetem, jak telefon. Nawadnianie organizmu jest kluczowe dla jego homeostazy. Normy mówią o konieczności przyjmowania co najmniej 2 - 2,5 litrów płynów dziennie.

Oczywiście możemy kupować wodę mineralną, ale polskie wodociągi bardzo często oferują wodę o lepszych parametrach niż ta ze sklepu. Oferta bidonów i butelek na wodę jest nieskończona - znajdziemy na rynku zwykłe butelki, jak i wyposażone w filtr węglowy. 

 class="wp-image-2323959"

Hitem ostatnich miesięcy są inteligentne butelki. Korzystamy z nich w parze ze smartfonem, gdzie w aplikacji możemy ustawić dzienny cel mający zapewnić nawodnienie organizmu. Taka butelka będzie przypominać nam o piciu, a nawet stworzy indywidualny plan nawodnienia. To przydatny gadżet dla osób, które nie dbają o zapewnienie organizmowi wystarczającej ilości wody. Przykładem takiej butelki może być produkt Hidrate Spark 2, ale tutaj znajdziecie jeszcze więcej propozycji.

Lokowanie produktu: Bank Pekao
Najnowsze
Zobacz komentarze