REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Świetna wiadomość. Allegro wprowadza dostawy tego samego dnia do swoich automatów OneBox

Allegro rozszerza program dostaw tego samego dnia na swoje automaty do odbioru paczek o nazwie OneBox. To świetna wiadomość dla klientów. Jakie trzeba spełnić warunki, by odebrać w ten sposób paczkę?

31.08.2022
8:12
allegro one box automaty
REKLAMA

Ceniłem sobie analogowe zakupy w sklepach, ale dziś jestem fanatykiem Allegro Smarta (pół mieszkania zawalane paczkami, najgorzej). Od ponad roku praktycznie wszystko kupuję online, a do sklepów stacjonarnych jeżdżę tylko wtedy, gdy czegoś naprawdę nie mogę się doczekać - a i to nie zawsze.

REKLAMA

Dostawy tego samego dnia to jedna z moich ulubionych nowych funkcji Allegro, a te od teraz będą realizowane również do automatów do odbioru paczek o nazwie OneBox, a nie tylko za pośrednictwem kuriera.

Czytaj też:

Allegro OneBox i dostawy tego samego dnia

Na platformie Allegro już wielokrotnie zamawiałem paczki przed snem lub z samego rana, zaraz po obudzeniu się, a potem odbierałem je od kuriera w godzinach wieczornych. Na szczęście od teraz nie trzeba będzie warować w domu, aby nie minąć się z dostawcą. Allegro wprowadza dostawy tego samego dnia do swoich zielonych automatów paczkowych Allegro OneBox. Dzięki temu będzie można wyjść do sklepu lub na spacer bez stresu, że przesyłki nie uda się odebrać.

Operatorem logistycznym tej usługi jest Allegro One Kurier i to bardzo dobre wieści. Jak podają przedstawiciele serwisu, stał się on "najlepiej ocenianą przez klientów usługą kurierską na platformie" i to "w rekordowo krótkim czasie". Pracownicy firmy będą dbać o dostawy w dniu zakupu do automatów paczkowych i będą kursować pomiędzy największymi miastami i aglomeracjami (a nie tylko w obrębie konkretnych miast).

Kto może skorzystać z dostawy w dniu zakupu na Allegro do automatu paczkowego OneBox?

Dostawy tego samego dnia do automatów Allegro OneBox będą możliwe pomiędzy dziesięcioma największymi aglomeracjami w Polsce.

Usługa działa zarówno w Warszawie i jej okolicach, jak i Poznaniu, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Wrocławiu, Częstochowie, Bytomiu, Toruniu, Katowicach i pozostałych miastach zaliczanych do aglomeracji śląskiej.

W celu wyświetlenia ofert, które faktycznie dotrą na czas, należy w filtrach Allegro wybrać opcję "Allegro One Box" lub "dostawa dzisiaj". Oczywiście aby złożyć zamówienie z dostawą w ten sam dzień, trzeba odpowiednio wcześnie wstać (lub odpowiednio późno chodzić spać). Tego samego dnia są realizowane zamówienia złożone do godz. 10:00 (przy czym w Warszawie może to być nawet godz. 13:00).

REKLAMA

Allegro podaje przy tym, że przesyłki realizowane przez dostawców Allegro One Kurier realizowane są zwykle w godz. 18:00-22:00, a abonenci Allegro Smart mogą z dostaw w dniu zakupu, w tym do automatów OneBox, skorzystać bezpłatnie przy zamówieniach na minimum 40 zł od jednego sprzedawcy. Pozostaje mieć nadzieję, że będzie je obsługiwać jak największa liczba sprzedawców.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA