REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Assassin’s Creed i inne gry Ubisoftu już niedługo trafią do Game Passa - na konsole i pecety

Już niedługo do usługi Game Pass w wersji na konsole i PC trafią gry od Ubisoftu, w tym pochodzące z takich serii jak Assassin's Creed. Wypowiedź przedstawicieli Microsoftu sugeruje w dodatku możliwość połączenia abonamentu na Xboksy i pecety z subskrypcją Ubisoft+.

01.05.2022
18:58
ubisoft plus xbox game pass ultimate
REKLAMA

Xbox Game Pass i PC Game Pass to opcjonalne abonamenty z grami od Microsoftu oraz jego partnerów, które pozwalają pobierać na odpowiednio konsole i pecety tytuły ze ogromnej biblioteki bez dodatkowych opłat. W przypadku Xbox Game Pass Ultimate możemy liczyć w dodatku na produkcje Electronic Arts z katalogu EA Play, a to nie koniec. Niedługo do usługi firmy z Redmond dołączą gry Ubisoftu.

REKLAMA

Czytaj też:

Assassin's Creed i nie tylko w Game Passie na Xboksy i pecety

Jedną z gier Ubisoftu, które trafią do Game Passa, jest Assassin's Creed Origins, czyli soft-reboot cyklu z 2017 r. Wygląda na to, że aby pobrać ten tytuł, trzeba będzie skorzystać z aplikacji Ubisoft Connect dostępnej zarówno na pecetach, jak i na konsolach Xbox. Na stronach pomocy tej usługi znalazły się już nawet poradniki informujące o tym, jak przypisywać gry do swojego konta.

Assassin's Creed Origins, którego premiery w Gamę Passie spodziewamy się w czerwcu, nie jest przy tym pierwszą grą Ubisoftu w ramach tego abonamentu. Już wcześniej trafiły do niego m.in. Rainbow Six Extraction (i to na premierę!), oraz bazowa wersja For Honor (które przed końcem następnego miesiąca ma być dostępne w bogatszej wersji o nazwie For Honor: Marching Fire Edition).

Ubisoft+ w Xbox Game Pass

Gracze spekulują, że wykorzystanie usługi Ubisoft Connect do aktywacji gier francuskiego wydawcy w ramach Xbox Game Passa może oznaczać, iż abonenci usługi Microsoftu na konsolach oraz pecetach z system Windows otrzymają dostęp do pełnego katalogu Ubisoft+. Wskazywać ma na to tweet wysłany z konta holenderskiego oddziału firmy z Redmond dotyczący gier Ubisoftu.

Ubisoft+ mógłby być dostępny w Xbox Game Pass Ultimate na podobnej zasadzie, jak ma to miejsce z EA Play, ale byłbym ostrożny z wyciąganiem pochopnych wniosków. W przeszłości już wielokrotnie osoby prowadzące konta w serwisach social media obiecywały złote góry, a potem okazywało się, że to była wyłącznie nadinterpretacja nadgorliwego pracownika agencji marketingowej.

Warto przy tym zwrócić uwagę na różnice pomiędzy EA Play i Ubisoft+.

Usługa abonamentowa Electronic Arts, która jest dostępna na pecetach i konsolach, zapewnia graczom dostęp do wyłącznie wybranych gier tego wydawcy, a za nowości i dodatki trzeba płacić osobno. Tym samym dorzucenie EA Play do Xbox Game Pass Ultimate nie kanibalizuje sprzedaży najnowszych gier elektroników. Ubisoft+ działa na nieco innych zasadach i kosztuje znacznie więcej.

W przypadku subskrypcji Ubisoftu, która jest dostępna na pecetach i w chmurze, klienci otrzymują dostęp do ogromnej bazy gier, w tym nowości wraz z dodatkami. Niestety ma to wpływ na cenę i za dostęp do Ubisoft+ płaci się miesięcznie mniej więcej tyle, ile kosztuje EA Play na cały rok i chociażby z tego powodu trudno uwierzyć, by Microsoft oferował ten abonament bez dodatkowych opłat.

REKLAMA

Sam obstawiam, że połączenia subskrypcji nie będzie. Zamiast tego dostaniemy pewnie kilka gier Ubisoftu w Xbox Game Passie na zachętę, a aplikacja Ubisoft Connect będzie zachęcała do wykupienia abonamentu na inne tytuły oraz DLC. Dorzucania usługi Ubisoftu do Xbox Game Pass Ultimate nie można jednak wykluczyć, tak samo jak... pojawienia się nowej i droższej wersji Xbox Game Passa spiętego z Ubisoft+.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA