REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Gry w abonamencie będą tańsze. Xbox Game Pass doczeka się Planu Rodzinnego

To koniec głupiej sytuacji, za sprawą której domownikom trzeba kupować kilka subskrypcji, by ci mogli się bawić w gry z abonamentu. Microsoft szykuje specjalny plan rodzinny dla Xbox Game Pass.

01.04.2022
8:22
xbox one koniec produkcji konsol starej generacji microsoft
REKLAMA

Xbox Game Pass to usługa, za sprawą której w zamian za niewysoki comiesięczny abonament gracze zyskują dostęp do kilkuset gier na PC i konsole Xbox, w tym wszystkie gry Xbox Game Studios i Bethesdy od dnia ich premiery. Jest jednak pewien mały problem. Gry są przypisane do tego Konta Microsoft, do jakiego została przypisana usługa.

REKLAMA

Czytaj też:

Nie jest to większym problemem, gdy jedynym urządzeniem do grania w gry jest jedna konsola Xbox podłączona do telewizora w pokoju dziennym. Wszystkie zalogowane na konsolę Konta Microsoft, w tym partnera czy partnerki, dzieciaków czy kogokolwiek, mogą korzystać z biblioteki gier Xbox Game Pass przypisanej do konta właścicieli konsoli. Sytuacja się jednak zmienia w momencie, gdy w domu jest druga konsola lub gdy ktoś chce pograć na PC lub przez streaming na innym urządzeniu. W takim wypadku trzeba kupić osobną subskrypcję Xbox Game Pass dla tej osoby. To, na szczęście, niebawem się zmieni.

Xbox Game Pass - plan rodzinny.

Według informacji zdobytych przez redakcję Windows Central, Xbox uruchomi Plan Rodzinny dla Xbox Game Pass jeszcze w tym roku. Będzie on nieco droższy od zwykłego Xbox Game Pass, choć dokładne kwoty nie są jeszcze znane. W ramach Planu Rodzinnego będzie można dodać do pięciu graczy, by ci mogli korzystać ze wszystkich korzyści związanych z usługą, w tym na konsolach, na PC i w streamingu.

REKLAMA

By nieco utrudnić kombinowanie, by Plan Rodzinny Xbox Game Pass stał się źródłem taniego Game Passa, na który składałyby się niespokrewnione ze sobą osoby, nowa wersja usługi ma bazować na Microsoft Rodzina. Czyli oferowanej przez Microsoft od lat platformie do kontroli rodzicielskiej i współdzielenia danych w rodzinie. To oczywiście nie wyklucza możliwości oszukiwania i stworzenia fikcyjnej rodziny, jednak takie cwaniakowanie oznacza wówczas rezygnację innych korzyści płynących z Microsoft Rodzina, w tym wspomnianej kontroli rodzicielskiej, tańszego dostępu do Office’a, OneDrive’a i innych usług Microsoft 365.

Dalsze szczegóły na dziś nie są znane. Pozostaje trzymać kciuki, by prace nad usługą nie zajęły zbyt dużo czasu. Xbox Game Pass to ciepło przyjęta usługa, jednak brak możliwości łatwego użyczenia jej innym osobom to jej poważny brak.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA