REKLAMA

Wybierz swoje darmowe gry na kwiecień. Xbox, PlayStation i Amazon - gdzie najlepiej?

Wiemy już, w jakie gry zagramy za darmo na konsolach i pecetach w kwietniu, ale oferta nie powala. Kto wypada w tym miesiącu gorzej: PlayStation, Xbox czy Amazon?

31.03.2022 03.55
Wysokie ceny gier
REKLAMA

Miesiąc w miesiąc gracze, którzy opłacają jedną z miesięcznych subskrypcji takich jak PlayStation PlusXbox Live Gold lub Prime Gaming, otrzymują darmowe gry. Nie inaczej będzie w kwietniu. Zebraliśmy w jednym miejscu oferty Sony, Microsoftu oraz Amazonu.

Czytaj też: Odświeżone PS Plus kontra Xbox Game Pass - porównanie abonamentów z grami na konsole

REKLAMA

PlayStation Plus na kwiecień 2022 r. - trzy darmowe gry

Pierwszą z produkcji, w jakie przyjdzie nam zagrać na konsolach Sony bez dodatkowych opłat w ramach abonamentu w kwietniu, jest Hood: Outlaws & Legends od Sumo Digital i Focus Home Interactive. Gra inspirowana jest opowieścią o Robin Hoodzie. Mamy tutaj do czynienia z wieloosobową grą akcji, w której gracz wciela się w banitę w średniowiecznym świecie i walczy o złoto.

Oprócz tego Sony przygotowało coś dla fanów SpongeBoba Kanciastoportego, czyli grę z nim w roli głównej. Zwieńczeniem kwietniowej listy jest z kolei Slay the Spire, czyli rogalik połączony z... karcianką. Nie brzmi to wszystko przesadnie imponująco na tle poprzednich miesięcy i pozostaje mieć nadzieję, że Sony po starcie odświeżonego PS Plus postara się bardziej. A co tam u konkurencji?

Xbox Live Gold na kwiecień 2022 r. - cztery darmowe gry

W przypadku konsol Microsoftu posiadacze abonamentów Xbox Live Gold (a także Xbox Game Pass Ultimate, w którym ta bazowa subskrypcja jest zawarta) również mogą liczyć na gry bez dodatkowych opłat w ramach abonamentu. Łącznie dostaniemy aż cztery produkcje w ramach programu Games with Gold na kwiecień 2022 r.

Pierwszą z gier na liście jest Another Sight, które będzie można przypisać do swojego konta pomiędzy 1 i 30 kwietnia. To fantastyczna przygodówka z elementami steampunku, którą osadzono fabularnie, pod koniec ery wiktoriańskiej, czyli w Londynie w 1899 r. wydana przez Toplitz Productions i Fish Eagle.

Drugą z gier jest logiczna platformówka Hue, którą będzie można pobrać od 16 kwietnia do 15 maja, a na trzeci tytuł wybrano z kolei city builder Outpost Kaloki X (dostępne od 1 do 15 kwietnia). Czwarta i zarazem ostatnia produkcja, wyścigowe MX vs ATV Alive, pojawi się ciut poźniej (między 16 i 30 kwietnia).

Amazon Prime Gaming na kwiecień 2022 r. - osiem darmowych gier

REKLAMA

W tym przypadku możemy mówić o trzech prawdziwych hitach, aczkolwiek nieco już przebrzmiałych. Jednym z nich jest The Elder Scrolls: Oblivion w edycji GOTY, a do tego dochodzą specjalna edycja przygodówki Monkey Island 2 oraz Plants vs Zombies: Battle for Neighborville od Electronic Arts. Na tym jednak nie koniec, bowiem łącznie abonenci Amazon Prime otrzymają w ramach Amazon Prime Gaming w kwietniu 2022 r. aż osiem produkcji. Ich pełna lista prezentuje się następująco:

  • Galaxy of Pen and Paper;
  • Guild of Ascension;
  • House of 1000 Doors: Family Secrets;
  • Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck's Revenge;
  • Nanotale - Typing Chronicles;
  • Plants vs Zombies: Battle for Neighborville;
  • The Elder Scrolls IV: Oblivion - Game of the Year Edition Deluxe;
  • Turnip Boy Commits Tax Evasion.
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA