REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Nie kupuj teraz! Assassin's Creed zmierza do Xbox Game Passa

Jeśli planowaliście kupno Assassin's Creed: Origins na Xboksa, to lepiej się wstrzymajcie. Gra dołączy do usługi Xbox Game Pass, a wraz z nią mogą trafić inne gry z portfolio Ubisoftu. Oprócz tego na konsole zmierza usługa Ubisoft+, która pozwoli ogrywać w abonamencie również nowości.

19.04.2022
20:50
ubisoft gry assassins creed xbox game pass
REKLAMA

Assassin's Creed to flagowa seria gier Ubisoftu, ale w bazie tego francuskiego wydawcy można znaleźć masę innych marek takich jak Far Cry, Just Dance i Anno oraz gry sygnowane nazwiskiem Toma Clancy'ego takie jak The Division czy Rainbox Six. Niedługo część nieco starszych produkcji może trafić do bazy Xbox Game Pass w ramach aplikacji Ubisoft Connect.

REKLAMA

Czytaj też:

Ci abonenci Microsoftu, którzy opłacają miesiąc w miesiąc dostęp do bazy gier na konsole z rodziny Xbox i pecety, otrzymają dostęp do m.in. Assassin's Creed: Origins w ramach Ubisoft Connect w ciągu dwóch miesięcy. Ta produkcja wydana 27 października 2017 r. była nowym rozdaniem dla cyklu o Templariuszach i Asasynach. Twórcy dodali w niej elementy RPG, a wiele mechanik przywodzi na myśl Wiedźmina 3: Dziki Gon.

A co z pozostałymi grami z cyklu Assassin's Creed oraz innymi tytułami? Szczerze mówiąc, to nie liczyłbym na to, że w ramach Xbox Game Pass dostaniemy te nowsze produkcje Ubisoftu. Nie spodziewam się włączenia Ubisoft+ do subskrypcji Microsoftu, a przynajmniej nie w tej samej wersji, którą znamy z pecetów oraz serwisów streamingowych takich jak Google Stadia i Amazon Luna.

Za abonament Ubisoftu płaci się dziś więcej niż za całego Xbox Game Passa, więc jeśli już Ubisoft+ pojawi się na konsolach, to jako osobna subskrypcja.

O tym, że obie przodujące konsole do gier otrzymają dostęp do Ubisoft+ na podobnych zasadach, jak przy sprzedawanym osobno dostępie do EA Play, mówi się od dawna. W przypadku Ubisoftu mamy jednak do czynienia z nieco bogatszą ofertą, bo wydawca udostępnia nie tylko starsze tytuły, ale również nowości i to z dodatkami (w tym najnowszym Assassin's Creed: Valhalla - Dawn of Ragnarok).

REKLAMA

Niestety cena za dostęp do Ubisoft+ poza trwającą aktualnie promocją wynosi aż 59,99 zł miesięcznie, podczas gdy Xbox Game Pass kosztuje 40 zł miesięcznie w przypadku wersji zwykłej i 54,99 zł co miesiąc w przypadku wariantu Ultimate. Z tego powodu trudno liczyć na to, by Microsoft zawarł usługę Ubisoftu w ramach swojej subskrypcji, tak jak dorzuca EA Play.

Electronic Arts w EA Play daje dostęp do starszych gier, ale nowości i DLC sprzedaje osobno. Jeśli miałbym więc strzelać, to do Xbox Game Passa trafi kilka gier Ubisoftu na zachętę, ale bez dodatków. W dodatku, aby je pobrać, trzeba będzie skorzystać z aplikacji Ubisoft Connect, która zapewne zachęci do wykupienia osobno subskrypcji Ubisoft+ z pełną bazą i dodatkami.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA