REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

eSIM w T-Mobile już nie tylko dla firm. I na dowolnym urządzeniu

Świetne wieści dla klientów T-Mobile. Operator pozwoli wymieniać SIM na eSIM wszystkim abonentom. Do tej pory wirtualną kartę SIM mogli otrzymać wyłącznie klienci biznesowi, a indywidualni musieli obejść się smakiem. Znamy też szczegóły nowej oferty.

26.04.2022
19:18
t-mobile-esim-wymiana-sim-smartfon-smartwatch
REKLAMA

Orange jako pierwszy operator w Polsce zaoferował klientom dostęp do technologii eSIM już 2018 r. Przez długi czas posiadacze kompatybilnych urządzeń, w tym iPhone'ów i zegarków Apple Watch, musieli korzystać z usług pomarańczowej sieci, aby łączyć się z siecią komórkową bez konieczności wkładania do urządzenia kawałka plastiku z mikrochipem. Na szczęście w sukurs polskiemu oddziałowi francuskiej firmy idą pozostałe telekomy działające na terenie naszego kraju.

REKLAMA

Czytaj też:

T-Mobile udostępnił opcję wymiany karty SIM na eSIM pierwszym klientom dwa lata temu, ale na start mogli taką operację wykonać wyłącznie klienci biznesowi oraz posiadacze smartwatchy. Teraz to się zmienia, a wirtualnego SIM-a mogą wszyscy dostać wszyscy klienci. Oferta dotyczy wszystkich aktualnych głosowych planów abonamentowych T-Mobile, w tym taryf T, MagentaBIZNES i Jump proFirma.

A jak wymienić kartę SIM na eSIM w T-Mobile? Operator podpowiada, że można tego dokonać zarówno w salonie, jak i po kontakcie z biurem obsługi klienta poprzez infolinię telefoniczną pod numerem 602 900. Telekom wyślę instrukcję krok po kroku na podany przez abonenta adres e-mail, a hasło pozwalające na otwarcie pliku przekazane zostanie innym kanałem kontaktu, czyli SMS-em.

Ile kosztuje wymiana karty SIM na eSIM w T-Mobile i na jakie urządzenie można wgrać wirtualnego SIM-a?

Operator podaje, że wymiana karty SIM na eSIM jest bezpłatna. Nie ma też dodatkowej opłaty za korzystanie z wirtualnej karty SIM w T-Mobile. Dodatkowe informacje dotyczące tej technologii znalazły się na stronie operatora: osobno dla klientów indywidualnych oraz dla klientów biznesowych. Można tam znaleźć informację na temat kompatybilności.

REKLAMA

Rozwiązanie eSIM w T-Mobile jest zgodne ze światowym standardem organizacji GSMA, co oznacza, że może zostać aktywowane w każdym urządzeniu posiadającym taką funkcję. Należy jednak podkreślić, że pełną kompatybilność i bezproblemowe działanie eSIM możemy zagwarantować jedynie w przypadku urządzeń, które zostały przez nas przetestowane i przygotowane do działania w naszej sieci, czyli terminali zakupionych w T-Mobile - czytamy na stronie T-Mobile'a

Na stronie operatora znalazła się też lista urządzeń, które można kupić u T-Mobile'a, co do których mamy pewność, że wszystko będzie działać, jak należy. Wśród nich są telefony (w tym iPhone 13 Pro, Samsung Galaxy S22 i OPPO Reno6 Pro 5G), zegarki (takie jak Apple Watch Series 7, Samsung Galaxy Watch4 i HUAWEI Watch 3 Pro Elite) oraz tablety (Microsoft Surface Go 3, iPad Pro 11).

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA