REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

eSIM trafia do Plusa. Najpierw do telefonów, później do zegarków

W Plusie w ciągu najbliższych dni wystartuje usługa eSIM, czyli cyfrowy odpowiednik karty SIM. Na razie dostępny będzie tylko dla telefonów, ale operator już pracuje nad wersją dla zegarków.

11.08.2021
11:37
plus esim
REKLAMA

Do niedawna jedynym sposobem na zarejestrowanie danego urządzenia w sieci komórkowej było umieszczenie w nim karty SIM. Ta, nawet w swojej najmniejszej formie, zajmuje jednak cenne miejsce w urządzeniu ultramobilnym. Na dodatek konieczność wkładania jakiegoś komponentu do urządzenia, by to mogło się połączyć z siecią, nie jest najwygodniejszą z czynności. eSIM to zmienia.

REKLAMA

Czytaj też:

Urządzenia wyposażone w moduł eSIM nie potrzebują fizycznej karty SIM, by połączyć się z siecią komórkową. Fizyczna karta staje się zbędna – pod warunkiem, że zarówno dane urządzenie i sieć komórkowa obsługują eSIM.

eSIM w sieci Plus. Co to daje w praktyce? Jak to działa?

Z eSIM korzystają przede wszystkim producenci inteligentnych zegarków, które za sprawą eSIM-a mogą działać niezależnie od telefonu. eSIM to też wygodne rozwiązanie dla tych, którzy korzystają z dwóch sieci komórkowych – niektóre telefony mają slot tylko na jedną kartę SIM, oferując możliwość połączenia się z drugą siecią tylko przez eSIM. Coraz więcej laptopów posiada też moduł eSIM.

By rozpocząć korzystanie z eSIM w Plusie, należy zeskanować otrzymany od operatora kod QR. Następnie karta eSIM jest pobierana przez Internet i zapisywana na urządzeniu w postaci profilu eSIM. Standard eSIM wprowadzony w Plusie jest zgodny z powszechnie akceptowaną na świecie specyfikacją GSMA, co sprawia, że w Plusie będą działały wszystkie telefony i urządzenia, które ją wykorzystują.

eSIM w Pusie. Dla kogo? Ile to kosztuje?

REKLAMA

Z karty eSIM mogą skorzystać wszyscy klienci indywidualni oraz biznesowi sieci Plus. Nowi klienci mogą otrzymać cyfrową wersję karty SIM podczas zakupu oferty Plusa. Osoby już korzystające z sieci Plus mogą wymienić klasyczną kartę SIM na eSIM w salonie lub za pośrednictwem strony internetowej plus.pl, logując się na swoje konto. Pierwsze 5 wymian karty eSIM w każdym okresie rozliczeniowym jest bezpłatne.

Na razie eSIM Plusa ma działać wyłącznie na telefonach. Operator zapewnił jednak, że prowadzi prace nad wprowadzeniem obsługi pozostałych urządzeń, w szczególności zegarków.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA