REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

mBank zmienia swoją aplikację. Zapłacisz z niej za parkingi i autostrady

Aplikacja mBanku doczeka się potrzebnego jej już od pewnego czasu liftingu. Przebudowana zostanie nawigacja, pojawią się też nowe funkcje. Zmiany będą wprowadzane etapami, by nie odstraszyć klientów koniecznością nauki obsługi aplikacji od zera.

04.04.2022
16:02
mBank zapowiada zmiany w aplikacji. Będzie lżej i wygodniej
REKLAMA

Przerost funkcji (ang. feature bloat) to zmora wielu aplikacji mobilnych. Usługi cyfrowe, w tym bankowości elektronicznej, cały czas się rozwijają. Ich operatorzy, w tym banki, chcą zapewniać klientom coraz to nowsze i ciekawsze funkcje i ułatwienia. Ich liczba z czasem znacząco wykracza poza tę, którą projektanci interfejsu aplikacji mieli na myśli. Niegdyś wygodny i prosty interfejs staje się przeładowany i nieczytelny. Grunt to w porę się zorientować, że czas na zmiany.

REKLAMA
 class="wp-image-2120370"
Funkcjonalność aplikacji znacząco się zwiększyła w minionych latach, zmiany w interfejsie stają się konieczne.

Do takiego wniosku doszedł mBank, który rozpoznał problem i zdecydował się na zmiany. Już jutro na urządzenia mobilne Apple’a, Huaweia oraz na te pracujące pod kontrolą Androida pojawi się nowa wersja aplikacji mBank, oznaczona numerem 3.51. Początkowo będzie dostępna dla części klientów, jednak ich pula z czasem będzie zwiększana. To początek serii uaktualnień zaplanowanych na cały bieżący rok. Bank z premedytacją wprowadza zmiany powoli, by nie wprowadzać zbyt dużego zamieszania u klientów i by ci mogli stopniowo przyzwyczajać się do kolejnych zmian.

Czytaj też:

Nowy wygląd aplikacji mBank - co się zmieni?

 class="wp-image-2120376"
Aplikacja mBank na rok 2022 - widok główny

W prawym górnym rogu głównego ekranu użytkownik znajdzie ikonę centrum informacji, która kieruje do sekcji wiadomości, kontakt i blisko Ciebie, które do tej pory były dostępne w profilu. Z kolei w miejscu zakładki profil pojawiają się usługi, gdzie użytkownik na początek znajdzie mOkazje i program PolecamBank. Swój profil z informacjami osobistymi będzie można odtąd zobaczyć na górze ekranu, obok imienia.

Nawigacja główna odbywać się będzie za pomocą paska funkcyjnego na dole interfejsu aplikacji, gdzie znajdą się skróty do ekranu domowego, płatności, produktów, finansów i usług. Kolejne podkategorie będą przełączalne za pomocą nawigacji poziomej. Z czasem, choć nieco później, podobna filozofia interfejsu ma być wprowadzona do desktopowych i tabletowych widoków aplikacji mBanku.

 class="wp-image-2120379"
W aplikacji mBank pojawią się nowe usługi - w tym opłaty za parkingi

W Usługach pojawi się specjalna sekcja, zapewniająca dostęp do nowych usług dodatkowych realizowanych przy współpracy z SkyCash, takich jak opłaty za autostrady (jesienią br.), parkingi (od jutra) czy za komunikację miejską (na przełomie 2022 r. i 2023 r.). Zmieni się też panel Ustawienia, w którym będą eksponowane ustawienia związane z bezpieczeństwem użytkownika.

Nowość w aplikacji mBank – osobisty menedżer finansów.

Nowy menedżer finansów umożliwi bieżącą analizę budżetu osobistego. Użytkownik będzie mógł porównać wydatki i wpływy z ostatnich miesięcy, a także sprawdzić ich szczegóły. Dane prezentowane będą na wykresie, pod którym pojawi się podsumowanie poszczególnych kategorii wydatków i wpływów. Na przykład wydatki codzienne, rozrywka czy wynagrodzenie.

 class="wp-image-2120373"
Nowy menedżer finansów w aplikacji mBank
REKLAMA

W późniejszym terminie pojawią się szczegółowe analizy wydatków z poszczególnych kategorii, asystenci w planowaniu budżetu, możliwość oznaczenia limitów dla kategorii i inteligentne sugestie. Pojawi się też sekcja mój majątek, czyli widok aktywów i pasywów z różnymi wskaźnikami – na przykład wielkość poduszki finansowej.

mBank zapowiada też, że jeszcze w tym roku w aplikacji pojawi się obsługa płatności powtarzalnych BLIK. Dokładnego harmonogramu wprowadzania kolejnych zmian na dziś jeszcze nie znamy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA