REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nie czekaj na nowego Maca mini. Jeśli planowałeś kupić komputer Apple'a, zrób to teraz

Dziś wystartowała sprzedaż nowego komputera Apple Mac Studio. Jeśli nie składasz zamówienia, bo liczysz na to, że lada dzień Apple pokaże tańszego Maca Mini z nowym procesorem – lepiej to przemyśl. Nowy mini-desktop prawdopodobnie nie pojawi się w tym roku.

11.03.2022
15:36
Mac mini z czipem M2 dopiero w 2023 r. Nie ma co czekać
REKLAMA

Spodziewaliśmy się, że obok Maca Studio Apple zaprezentuje także Maca mini z czipem M1 Pro/Max, jednak tak się nie stało. Analitycy tacy jak Ming-Chi Kuo orzekli, iż wobec tego kolejny Mac mini zadebiutuje dopiero wtedy, gdy Apple pokaże nowy czip M2. Jeszcze tydzień temu Kuo twierdził, że nowego Maca mini oraz towarzyszący mu monitor 27” z ekranem mini-LED zobaczymy pod koniec 2022 r., ale teraz najwyraźniej zmienił zdanie.

REKLAMA

Mac mini z czipem M2 dopiero w 2023 r.

Ming-Chi Kuo przewiduje, iż nowa wersja Maca mini ukaże się dopiero w 2023 r., podobnie jak nowy Mac Pro i iMac Pro. Równolegle z nowym desktopem Apple ma rzekomo pokazać nowego MacBooka Air, MacBooka Pro i iMaca 24 – wszystkie wyposażone w czip M2.

Ta prognoza jest o tyle dziwna, iż spodziewaliśmy się tych premier jeszcze w tym roku; szczególnie Macbooka Air, który co prawda otrzymał czip M1, ale zachował design i resztę konstrukcji poprzedniego modelu. Już w ubiegłym roku krążyły plotki o nowym urządzeniu, z czipem M2, dostępnym w kilku fikuśnych kolorach, na modłę iMaca 24.

 class="wp-image-1774405"
Tak ma wyglądać nowy MacBook Air z czipem M2. Źródło: FPT

I osobiście będę bardzo zdziwiony, jeśli przynajmniej ten sprzęt nie zostanie zaprezentowany jeszcze w tym roku, ale być może Kuo wie coś, czego my nie wiemy lub się nie domyślamy.

Nie czekaj na Maca mini.

Niezależnie od tego, czy doniesienia Kuo okażą się prawdziwe czy wyssane z palca, moja rada brzmi tak samo – nie czekaj na nowego Maca mini. Według wszelkich dotychczasowych informacji, czip Apple M2 ma być tylko nieznacznie szybszy od czipu M1, który znajdziemy w obecnej generacji Maca mini, a obecna generacja Maca mini jest tania jak barszcz; podstawową konfigurację można nabyć za mniej niż 4000 zł, co czyni z Maca mini nie tylko najtańszy komputer w portfolio Apple’a, ale również najszybszy komputer stacjonarny w tej kategorii cenowej. To wciąż znakomity zakup, a skoro nieprędko ma się doczekać następcy, to tym bardziej warto go kupić, jeśli chodzi ci on po głowie.

REKLAMA
mac mini late-2020 apple m1 arm class="wp-image-1504451"

Podobnie jeśli wstrzymujesz się z zakupem Maca Studio, bo liczysz na to, że nieco tańszy Mac mini M2 będzie bardziej opłacalny – daj spokój. Kup Maca Studio i lepiej zrób to prędko, bo już teraz wszystkie konfiguracje inne niż te podstawowe mają czas oczekiwania sięgający 12 tygodni. Patrząc na sytuację międzynarodową, za moment oczekiwanie na nowy komputer może przekroczyć kwartał, więc lepiej się pospieszyć.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA