REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Katastrofa Boeinga 737 w Chinach. Na pokładzie były 132 osoby

Sto trzydzieści dwie osoby znajdowały się na pokładzie samolotu Boeing 737 należącego do chińskich linii lotniczych China Eastern Airlines, który rozbił się dzisiaj na południu Chin.

21.03.2022
10:00
boeing-737
REKLAMA

Do katastrofy doszło w górach znajdujących się w chińskim regionie Guangxi. Jak donoszą lokalne media służby zlokalizowały już miejsce katastrofy na zboczu jednej z gór. Na miejscu widoczne są duże ilości dymu i płomienie.

REKLAMA

Sześcioletni samolot Boeing 737-800 dostarczony do China Eastern Airlines w 2015 roku wykonywał połączenie z Kunmingu do Guangzhou (lot MU 5735). Na pokładzie znajdowało się 123 pasażerów i 9 członków załogi.

Służby podają, że samolot znajdował się w powietrzu od 48 minut, gdy nagle na wysokości przelotowej (29 100 stóp), przy prędkości 856 km/h odnotowano gwałtowną utratę wysokości. W ciągu kolejnych dwóch minut samolot obniżył wysokość do 9000 stóp. Oznacza to, że samolot na ostatnim etapie lotu obniżał wysokość z prędkością pionową niemal 600 km/h.

REKLAMA

Aktualnie do miejsca zdarzenia kierowane są służby ratownicze. Nie ma jak na razie żadnych informacji co do stanu pasażerów lotu. Media wskazują, że jeżeli poszukiwania osób, które przeżyły katastrofę nie przyniosą skutków, będzie to najtragiczniejsza katastrofa lotnicza w Chinach od kilkudziesięciu lat.

Zdjęcie główne: Markus Mainka/shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA