1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Wynajmij sobie iPhone'a! A jak? Przez internet, oczywiście

Lokowanie produktu: Digital Care

Chciałbyś mieć iPhone'a, ale nie chcesz wyskakiwać od razu z gotówki ani podpisywać umowy kredytowej? Rozważ najem telefonu Apple'a, bo alternatywa dla klasycznych zakupów nie bez powodu cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony polskich konsumentów.

20.03.2022
20:00
imad-wynajem-telefonu-apple-iphone-przez-internet-online

Wynajem urządzeń elektronicznych jako alternatywa dla zakupu? Ten model dystrybucji sprzętów takich jak telefony komórkowe zdobywa coraz większą popularność ze względu na liczne korzyści, które za sobą niesie. Na potrzeby użytkowników przyzwyczajonych do zakupów przez internet odpowiada firma Digital Care w partnerstwie z siecią sklepów iMad.

Kto w ogóle chciałby wynajmować telefon?

Okazuje się, że osób, które są zainteresowane wynajmowaniem urządzeń, jest całkiem sporo. Konsumenci byliby gotowi zrezygnować z prawa własności do używanego przez siebie sprzętu ze względów ekonomicznych (wiąże się z tym oszczędność), jak również, w nieco mniejszym stopniu, ekologicznych (urządzenie po okresie najmu nie trafia do ich śmietnika).

Jak wynika z badania BIOSTAT-u, aż 37,3 proc. ankietowanych już teraz byłoby zainteresowanych usługą najmu już dzisiaj, a odsetek konsumentów, którzy nie biorą tego pod uwagę, jest mniejszy i wynosi jedynie 32,8 proc. Znaczna większość, czyli 64,3 proc. respondentów, chciałaby się z kolei dowiedzieć więcej o wynajmowaniu telefonów.

wynajem telefonu iphone apple imadrent class="wp-image-2083983"
Główne korzyści z najmu telefonu w opinii respondentów, badanie BIOSTAT

Z danych można wnioskować, że konsumenci postrzegają wynajem telefonów jako korzystniejszy finansowo (44,5 proc. wskazań) - nie muszą ani wykładać całej gotówki na stół, ani wiązać się długoletnią umową kredytową z wysoką ratą, aby odebrać urządzenie. Przedstawiciele firmy Digital Care wychodzą z założenia, że wpłata własna na start powinna stanowić jednie kilka procent ceny sprzętu, a opłaty miesięczne również nie powinny być przytłaczające dla domowego budżetu.

Najem to szansa na sprzęt lepszej klasy niż przy zakupie.

Dzięki atrakcyjnym warunkom cenowym najmu 14,6 proc. ankietowanych widzi w tej formie finansowania elektroniki sposób na to, by korzystać z nowszego i lepszego urządzenia, niż to, na które mogliby sobie pozwolić, gdyby mieli zapłacić pełną kwotę - czy to od razu, czy też w transzach. Do tego nic nie stoi na przeszkodzie, by pod koniec kontraktu odkupić urządzenie lub... zdecydować się na wymianę na nowszy model, ponownie bez płacenia pełnej kwoty za sprzęt - możliwość częstej zmiany telefonu wskazana była w 25,8 proc. przypadkach.

Wspomniany wyżej aspekt ekologiczny również jest warty uwagi. Wynajmowany telefon zwracany jest do usługodawcy, więc sprzęt nie trafia do przysłowiowej szuflady i nie staje się tzw. elektrośmieciem. Smartfon z najmu zostaje odnowiony i znajduje kolejnego właściciela. Klienci, którzy chcieliby, aby urządzenie dostało drugie życie, nie muszą sami szukać osoby chętnej do przejęcia tego urządzenia ani przejmować się formalnościami związanymi z jego odsprzedażą.

Konsumenci, którzy zdecydują się na najem zamiast zakupu, mają tym samym realny wpływ na wydłużenie życia swojego sprzętu i zmniejszenie liczby urządzeń będących w obiegu - smartfonów z kategorii premium co do zasady starzeją się wolniej niż te z niższej półki. Fakt, iż na pewno trafią do nowego użytkownika, również przekłada się na zmniejszenie ilości elektrośmieci, a tych niestety cały czas przybywa. Za ograniczenie ich produkcji podziękują nam zaś zarówno planeta, jak i przyszłe pokolenia.

Oprócz tego osoby zainteresowane najmem mogą liczyć na dodatkowe benefity w postaci szkła na ekran i etui ochronnego na obudowę, które Digital Care dodaje gratis w pakiecie. Dzięki nim urządzenia się mniej niszczą i po zakończeniu kontraktu będą atrakcyjniejsze w oczach kolejnych osób, do których trafią. Do tego dochodzi usługa ochrony na cały czas trwania kontraktu w korzystnej cenie, która gwarantuje pomoc w razie uszkodzenia sprzętu.

Jak wynająć iPhone'a przez internet?

Digital Care postanowiło odpowiedzieć na zidentyfikowane w badaniu BIOSTAT-u potrzeby polskich konsumentów i wzięło pod uwagę to, jak bardzo Polacy pokochali zakupy bez wychodzenia z domu. We współpracy z siecią sklepów iMad, która jest jednym z najpopularniejszych resellerów sprzętów Apple'a w Polsce, proponuje klientom, aby wynajmowali telefony, zamiast kupować je na własność. Usługa nosi nazwę iMadRent i można z niej skorzystać przez internet.

Pierwszy krok w celu wynajęcia telefonu wymaga udania się na przygotowaną w tym celu stronę internetową, na której opisane zostały zasady najmu urządzeń elektronicznych marki Apple. DigitalCare i iMad podkreślają, że klienci muszą spełnić minimum formalności, a opłaty za wynajem w ramach iMadRent są najniższe na rynku - miesięcznie nie przekraczają 3 proc. wartości urządzenia. Niska jest też opłata na start, która wynosi zazwyczaj 5 proc. wartości sprzętu.

Kolejny krok to wypełnienie wniosku, w którym należy podać tylko kilka danych, na podstawie których sklep stwierdza zdolność klienta do realizacji umowy najmu. Potem pozostaje jedynie wpłacić wspomnianą wyżej niewielką opłatę początkową i oczekiwań na kuriera - ten dostarczy telefon na adres podany we wniosku. Wszystko to można załatwić, co jest unikalne dla tej oferty, bez wychodzenia z domu i bez kontaktowania się bezpośrednio z przedstawicielami sklepu.

Jeśli ktoś jednak chciałby przed podpisaniem umowy spotkać się ze sprzedawcą i z nim porozmawiać lub przyjrzeć się urządzeniu, na które się decyduje, również nie ma takiego problemu. W tym celu można udać się do jednego z punktów sprzedaży iMad, które zlokalizowane są w pięciu polskich miastach: Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu.

 class="wp-image-2083971"
Jak wynająć telefon przez internet? Digital Care i iMad proponują iPhone'a 13 256 GB za 145 zł miesięcznie

A ile trzeba faktycznie zapłacić za wynajem telefonu Apple'a?

Na stronie sklepu iMad można sprawdzić aktualne oferty, a promowanym urządzeniem jest teraz iPhone 13 w wersji z 256 GB pamięci. Telefon dostępny jest w cenie 145 zł miesięcznie w kilku kolorach: Product (RED), Blue, Midnight oraz Starlight. Do tego dochodzi iPhone 13 w dyskiem 128 GB w tym samych kolorach, którego można mieć już za 129 zł miesięcznie. Ofertę domyka iPhone 13 Pro ze 128 GB przestrzeni za 159 zł miesięcznie w kolorach Graphite i Silver.

iMad oferuje przy tym swoim klientom pakiet usług serwisowych oraz gratisy w postaci futerału oraz szkła do iPhone'a, które klient dostaje w prezencie. Firma w odpowiedzi na potrzeby klientów wprowadziła też opcję wymiany urządzenia na nowy model, bo wie, że to jest dla wielu osób ważne. Można tego dokonać już po 12 miesiącach korzystania z wybranego przez siebie sprzętu (podczas gdy u operatora nowy telefon kupuje się zwykle co dwa lub trzy lata).

Telefony to przy tym dopiero początek oferty. Na stronie internetowej sklepu iMad można znaleźć wiele innych urządzeń z różnych kategorii, które można wziąć w najem. Są to nie tylko iPhone'y, ale również np. MacBooki i zegarki Apple Watch. Strona internetowa iMadRent zachęca też do kontaktu, jeśli klient nie znalazł w ofercie urządzenia, na które poluje - przygotowano w tym celu formularz.

Na koniec warto zaś odnotować, że usługa najmu elektroniki jako taka nie jest wcale nowym pomysłem, ale iMad jako pierwszy oferuje opcję odebrania wynajętego telefonu bez wychodzenia z domu. Wcześniej zaś firma, również jako pierwsza, wprowadziła tę usługę w kanale tradycyjnym.

Lokowanie produktu: Digital Care
Najnowsze
Zobacz komentarze