REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Jeden się chowa, drugi jeździ. LG pokazuje, że telewizory nie muszą być nudne

LG Objet i LG Standbyme to telewizory, których możliwości w kwestii jakości obrazu wydają się najmniej ważne. To dzieła wzorniczej sztuki, których główną rolą jest bycie ornamentem designerskiego salonu.

14.12.2021
21:28
LG Objet TV Standbyme
REKLAMA

LG, wyraźnie inspirowany samsungową konkurencją w formie The Frame i The Serif, zapowiedział właśnie dwa nowe, lifestyle’owe telewizory. Przy czym słowo zapowiedział jest tu użyte w znaczeniu dosłownym. Firma na razie poinformowała bardzo ogólnikowo o swoich produktach. Szczegóły mamy poznać na styczniowych targach CES 2022 w Las Vegas.

REKLAMA

Czytaj też:

LG Objet TV, model 65Art90. Trochę płótno, trochę głośnik, trochę telewizor.

 class="wp-image-1973522"
LG Objet TV

Objet TV cechować się będzie minimalistycznym wzornictwem i wykorzystaniem neutralnych kolorów. Ten telewizor oferuje funkcję zasłaniania wyświetlacza przypominającym płótno panelem. Użytkownik może całkowicie zasłonić bądź odsłonić matrycę. Może też schować ją tylko częściowo – wtedy na widocznej części ekranu wyświetlane będą widżety informacyjne i wybrane przez użytkownika tło.

Panel, zaprojektowany wspólnie z Kvadrat, można wymieniać wedle gustu i preferencji. W sprzedaży pojawią się wersje o kolorach beżowym, sekwojowym i zielonym. Stojak telewizora jest zaprojektowany tak, by całość opierała się o ścianę – z 5-stopniowym nachyleniem.

Sam telewizor będzie miał przekątną 65 cali i korzystać będzie z matrycy OLED Evo, co sugeruje fantastyczną jakość obrazu. Co więcej, sprzęt będzie wyposażony w porządny system audio: 90-watowy system 4.2.

LG Standbyme, model 27Art10. Telewizor na ruchomym stojaku.

 class="wp-image-1973525"
LG Standbyme

Telewizor Standbyme ma być telewizorem mobilnym… oczywiście na tyle, na ile rozmiar takiego urządzenia pozwala. Ekran jest przymocowany do stojaka, który wyposażony jest w kółeczka – ukryte pod obudową stopy. W stojak wbudowany jest akumulator, dzięki czemu telewizor może przemieścić się tam, gdzie użytkownik sobie tego życzy. LG twierdzi, że jedno naładowanie tego akumulatora ma wystarczyć do trzech godzin działania.

 class="wp-image-1973528"
LG Standbyme
REKLAMA

Sam wyświetlacz ma przekątną 27 cali. LG Standbyme, jak twierdzi producent, zaprojektowany jest przede wszystkim z myślą o byciu drugim wyświetlaczem dla telefonu komórkowego. Wyposażony jest więc w obsługę wszelkich formatów strumieniowania i castowania, a także w NFC, by móc bardzo szybko sparować z nim kolejny telefon. Oczywiście nie zabrakło też tradycyjnych form łączności, jak Wi-Fi, USB czy HDMI.

Ceny obu urządzeń na razie nie są znane.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA