1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Jeden się chowa, drugi jeździ. LG pokazuje, że telewizory nie muszą być nudne

LG Objet i LG Standbyme to telewizory, których możliwości w kwestii jakości obrazu wydają się najmniej ważne. To dzieła wzorniczej sztuki, których główną rolą jest bycie ornamentem designerskiego salonu.

LG Objet TV Standbyme

LG, wyraźnie inspirowany samsungową konkurencją w formie The Frame i The Serif, zapowiedział właśnie dwa nowe, lifestyle’owe telewizory. Przy czym słowo zapowiedział jest tu użyte w znaczeniu dosłownym. Firma na razie poinformowała bardzo ogólnikowo o swoich produktach. Szczegóły mamy poznać na styczniowych targach CES 2022 w Las Vegas.

Czytaj też:

LG Objet TV, model 65Art90. Trochę płótno, trochę głośnik, trochę telewizor.

LG Objet TV

Objet TV cechować się będzie minimalistycznym wzornictwem i wykorzystaniem neutralnych kolorów. Ten telewizor oferuje funkcję zasłaniania wyświetlacza przypominającym płótno panelem. Użytkownik może całkowicie zasłonić bądź odsłonić matrycę. Może też schować ją tylko częściowo – wtedy na widocznej części ekranu wyświetlane będą widżety informacyjne i wybrane przez użytkownika tło.

Panel, zaprojektowany wspólnie z Kvadrat, można wymieniać wedle gustu i preferencji. W sprzedaży pojawią się wersje o kolorach beżowym, sekwojowym i zielonym. Stojak telewizora jest zaprojektowany tak, by całość opierała się o ścianę – z 5-stopniowym nachyleniem.

Sam telewizor będzie miał przekątną 65 cali i korzystać będzie z matrycy OLED Evo, co sugeruje fantastyczną jakość obrazu. Co więcej, sprzęt będzie wyposażony w porządny system audio: 90-watowy system 4.2.

LG Standbyme, model 27Art10. Telewizor na ruchomym stojaku.

LG Standbyme

Telewizor Standbyme ma być telewizorem mobilnym… oczywiście na tyle, na ile rozmiar takiego urządzenia pozwala. Ekran jest przymocowany do stojaka, który wyposażony jest w kółeczka – ukryte pod obudową stopy. W stojak wbudowany jest akumulator, dzięki czemu telewizor może przemieścić się tam, gdzie użytkownik sobie tego życzy. LG twierdzi, że jedno naładowanie tego akumulatora ma wystarczyć do trzech godzin działania.

LG Standbyme

Sam wyświetlacz ma przekątną 27 cali. LG Standbyme, jak twierdzi producent, zaprojektowany jest przede wszystkim z myślą o byciu drugim wyświetlaczem dla telefonu komórkowego. Wyposażony jest więc w obsługę wszelkich formatów strumieniowania i castowania, a także w NFC, by móc bardzo szybko sparować z nim kolejny telefon. Oczywiście nie zabrakło też tradycyjnych form łączności, jak Wi-Fi, USB czy HDMI.

Ceny obu urządzeń na razie nie są znane.