Kosmos  /  News

NA ŻYWO: Jeff Bezos leci w kosmos. Oglądaj relację

blue origin zaloga

Po dwóch dekadach prac rozwojowych, testów, startów, lądowań, już za chwilę firma Blue Origin wyniesie w przestrzeń kosmiczną pierwszych astronautów. Wśród nich będzie założyciel tejże firmy Jeff Bezos.

Dokładnie o godzinie 15:00 polskiego czasu z Launch Site One w Teksasie wystartuje rakieta New Shepard. W kapsule znajdującej się na jej szczycie znajdą się Jeff Bezos, Mark Bezos, Wally Funk oraz Oliver Daemen.

Choć rakiety New Shepard wykonały już 15 udanych lotów nad granicę kosmosu, to jednak nigdy wcześniej na szczycie rakiety podczas lotu nie znajdowali się ludzie. Dzisiaj się to zmieni.

Zachęcamy zatem do oglądania relacji na żywo. Relacja w oknie poniżej rozpocznie się o godzinie 13:30, a start rakiety zaplanowano na godzinę 15:00. Cały lot od startu do lądowania potrwa ok. 11 minut.

Jeżeli cały lot przebiegnie zgodnie z planem już o godzinie 15:11 na liście astronautów znajdą się nowe cztery osoby. Jednocześnie Wally Funk będzie najstarszą osobą w historii, która poleciała w kosmos, a Oliver Daemen będzie najmłodszym astronautą w historii.