1. Spider's Web
  2. Nauka
  3. Ekologia

Szukasz pieniędzy na inwestycję w zieloną energię? Wiemy, skąd je wziąć

Lokowanie produktu

Uciekając przed smogiem, chyba każdy myśli o wymianie źródeł energii na nowe, ekologiczne. Taką inwestycję pomoże sfinansować Kredyt EKO z Getin Banku.

19.02.2021
16:18
kredyt Eko Getin Bank

Czasem nie trzeba korzystać z aplikacji informujących o jakości powietrza w okolicy – wystarczy wyjść na spacer, albo otworzyć okno by przekonać się, że nie bardzo jest czym oddychać. A oddychanie czystym powietrzem decyduje o naszym zdrowiu – według badania opublikowanego w magazynie medycznym Lancet poprawa jakości powietrza dotycząca pyłów zawieszonych, pozwoliłaby każdego roku uniknąć 52 tys. zgonów w Europie. A niestety, obecność polskich miast na wysokich lokatach w rankingu najbardziej zapylonych miejsc w Europie trudno uznać za powód do zadowolenia.

Nic dziwnego, że coraz częściej sami szukamy sposobów na poprawę jakości powietrza w swoim otoczeniu

A możemy zdziałać naprawdę dużo – chociażby zamiast palić w piecu węglem, czy drewnem, moglibyśmy skorzystać z ekologicznych źródeł energii takich jak pompy ciepła, czy kotły na biomasę. Albo produkować energię elektryczną w ekologiczny sposób – korzystając z paneli fotowoltaicznych. A że przy okazji może to oznaczać redukcję kosztów ogrzewania, czy zmniejszenie rachunków za prąd – tylko się cieszyć.

Inwestycję w zielone źródła energii można sfinansować korzystając z odpowiednio skrojonego kredytu

Wyróżniającą się propozycję dla swoich obecnych i przyszłych klientów ma Getin Bank – Kredyt EKO. Wyróżników tej oferty jest kilka.

Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na elastyczność związaną z tą propozycją. Nie dość, że bank nie ogranicza czasu, w którym należy dokonać zakupu i montażu wybranych odnawialnych źródeł energii (OZE), to z pomocą Kredytu EKO można sfinansować również już poczynione inwestycje – o ile miały miejsce w przeciągu ostatnich 30 dni.

Poza tym, bank nie reguluje jaką część udzielonej kwoty kredytu można/trzeba przeznaczyć na zakup OZE.

Nie ma limitu, można sfinansować z niego zakup nawet w 100 procentach, bez wkładu własnego. A co najciekawsze, jeśli z jakichś względów musiałbyś zmienić plany i zrezygnować z inwestycji w OZE po uzyskaniu kredytu – pieniędzy nie trzeba oddawać natychmiast. Można nadal spłacać zobowiązanie według wcześniej ustalonego harmonogramu – trzeba tylko liczyć się z wyższym oprocentowaniem.

Kredyt EKO w Getin Banku – ile i za ile?

Maksymalna kwota kredytowania to 40 tys. zł, a najdłuższy okres kredytowania wynosi 120 miesięcy, czyli dokładnie 10 lat, co oznacza niskie obciążenie domowego budżetu. Oprocentowanie wynosi 7,20 albo 5,99 proc. Do chwili dostarczenia do Banku faktury potwierdzającej zakup OZE obowiązuje ta wyższa stawka, a od 5. dnia od dostarczenia dokumentów – wkracza niższa. RRSO kredytu to 7,9 proc. Oczywiście udzielenie kredytu i jego wysokość zależy od wyniku badania i oceny zdolności kredytowej.

Co dokładnie można sfinansować z Kredytu EKO?

To produkt skierowany do osób poszukujących środków na zakup i instalację urządzeń do pozyskiwania energii odnawialnej takich jak panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, pompy ciepła, czy kotły na biomasę. W jego ramach można też sfinansować zakup pakietów serwisowo-przeglądowych takich urządzeń.

Co ważne, do uzyskania kredytu nie potrzeba dokumentów związanych z planowaną inwestycją.

Bank nie dokonuje również weryfikacji terenowej po instalacji OZE. A dokumenty, potwierdzające zakup i instalację będą potrzebne do wspomnianego wcześniej obniżenia poziomu oprocentowania kredytu.

Żeby skorzystać z Kredytu EKO nie trzeba nawet iść do banku

Całą procedurę można przejść w sposób zdalny podczas rozmowy z Contact Center Getin Banku. Tu jednak obowiązuje ograniczenie kwoty kredytu do 25 tys. zł. Po wyższe środki trzeba pofatygować się do oddziału. Niekoniecznie trzeba natomiast udokumentować wysokość dochodu – w zależności od relacji z Bankiem, może wystarczyć samo oświadczenie o jego źródle i wysokości. Obsługa kredytu odbywa się za pomocą bankowości internetowej, można wybrać dogodny dla siebie dzień spłaty raty. Zrezygnować z kredytu można w terminie 14 dni od zawarcia umowy. Kredyt można spłacić w każdej chwili, bez prowizji.

To wszystko sprawia, że perspektywa zmiany źródła energii na ekologiczne, takie, dzięki któremu będzie nam się lepiej oddychać przestaje być odległa. I bardzo dobrze – kamień z... płuca?

Artykuł powstał przy współpracy z Getin Bankiem

Lokowanie produktu
Najnowsze
Advertisement