REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

W polskim sklepie znalazłem szkła do nowych iPhone’ów 12. Wyciekły wszystkie rozmiary

Mamy już zdjęcia szybek ochronnych do telefonów z rodziny iPhone 12. Już wiemy, że w tym roku Apple nie zrezygnuje z ogromnego notcha, a w jego nowych smartfonach zamontowane zostaną 5,4-calowe, 6,1-calowe i 6,7-calowe ekrany.

08.10.2020
16:33
iphone 12 szklo ochronne green cell
REKLAMA

16:54 Na końcu tekstu znajduje się aktualizacja z wypowiedzią przedstawiciela firmy Green Cell.

REKLAMA

Premiera tegorocznych telefonów Apple’a odbędzie się już na początku przyszłego tygodnia. Firma kilka dni temu wysłała do przedstawicieli mediów zaproszenie na wirtualną konferencję i znalazło się na nim hasło „Hi, Speed!”. Można domniemywać, że clou tej prezentacji będą modemy 5G i procesory Apple A14, ale i tak spodziewamy się (przynajmniej częściowego) odświeżenia bryły.

iPhone 12 — co już wiemy?

Na to, że design iPhone’ów zmieni się na przypominający kultowego już iPhone’a 5s, a tym samym będzie spójny z najnowszymi iPadami, wskazują liczne przecieki. Niestety wygląda też na to, iż Apple nie rezygnuje z notcha. Mimo to i tak cieszymy się z odświeżenia portfolio — pojawią się tym razem rzekomo cztery telefony, w tym jeden będący całkowitą nowością:

  • iPhone 12 mini z ekranem o przekątnej 5,4-cala;
  • iPhone 12 z ekranem o przekątnej 6,1-cala;
  • iPhone 12 Pro z ekranem o przekątnej 6,1-cala;
  • iPhone 12 Pro Max z ekranem o przekątnej 6,7-cala;

Sam, podobnie jak Mateusz, planuję co prawda zakup iPhone’a 12 Pro, a chociaż najpewniej akurat model z linii Pro pojawią się w sklepach dopiero w listopadzie, to i tak powoli zacząłem poszukiwania szkła ochronnego na… swój obecny telefon. Sam co prawda nie używam ani szybek, ani case’ów, ale mojego iPhone’a 11 Pro przejmie niedługo narzeczona i wolę dmuchać na zimne…

iphone 12 szklo ochronne green cell 1

Google zawiódł mnie do sklepu Świat Baterii, gdzie znalazłem zdjęcia szkieł ochronnych do… telefonów z linii iPhone 12.

Strona produktu, na którą trafiłem, nazywa się dokładnie „Szkło hartowane GC Clarity szybka ochronna do telefonu Apple iPhone 12 (6,1”)”. Co prawda produkt został przeceniony (sic!) z 62,25 zł na 49,95 zł i nie ma go na stanie, a sam opis jest generyczny, bo odnosi się ogólnie do szkieł marki Green Cell, to moją uwagę przykuły załączone do oferty zdjęcia.

iphone 12 szklo ochronne green cell 4

Okazało się, że witryna to nie jedynie placeholder jakich wiele i na miniaturze faktycznie widać opakowanie szkła od Green Cell z nadrukowanym napisem iPhone 12 oraz sylwetką tego telefonu. Niestety potwierdza to, że notch zostanie z nami na kolejny rok, ale oprócz tego w galerii pojawiły się też inne zdjęcia szkła do iPhone’a 12. I tu robi się ciekawie.

iphone 12 szklo ochronne green cell 1

Fotografie potwierdzają istnienie telefonów iPhone 12 miniiPhone 12iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max.

Dzięki zdjęciom, na których widać zastępcze opakowania trzech szkiełek ochronnych, już wiemy, że przecieki dotyczące wymiarów nowych modeli telefonów Apple’a miały w sobie więcej niż ziarno prawdy. Otrzymaliśmy też potwierdzenie, że ekrany iPhone’a 12 i iPhone’a 12 Pro faktycznie będą identyczne — przynajmniej jeśli chodzi o kształt i długość przekątnej.

iphone 12 szklo ochronne green cell 1

Fotografie sampli produkcyjnych, na których wydrukowano nazwy nowych telefonów, musiały trafić do sieci przez przypadek i zdążyły już zniknąć ze strony sklepu, ale udało się je zapisać w wysokiej rozdzielczości. W trakcie pisania tego tekstu wysłaliśmy też pytania do przedstawicieli Green Cella w tej sprawie i, jak tylko otrzymamy odpowiedzi, to zaktualizujemy wpis.

iphone 12 szklo ochronne green cell 5
REKLAMA

Aktualizacja (16:54): Na nasze pytania w tej sprawie odpowiedział Jakub Biel, head of marketing w firmie Green Cell. Przytaczamy jego stanowisko:

Karta produktu została opublikowana przez przypadek na naszym sklepie, oficjalnie pojawi się po konferencji Apple. Niestety danych nie mogę potwierdzić, ale na pewno chętnie kupię iPhona 12 mini, bo w ulubionych jeansach mam kieszeń na 5,4 cala.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA