REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nadchodzi iPhone 12. Apple zaprasza na konferencję 13 października

iPhone 12 zostanie zaprezentowany oficjalnie 13 października 2020 r. Apple zaprosił właśnie na swoją drugą jesienną konferencję.

06.10.2020
18:26
iPhone 12 z datą premiery. Apple zaprasza na wirtualną konferencję
REKLAMA

W tym roku koronawirus pokrzyżował plany firmie Tima Cooka. Apple został zmuszony do opóźnienia premiery kolejnej wersji swojego sztandarowego produktu, który nadal odpowiada za większość przychodów amerykańskiej korporacji, o miesiąc. Na szczęście czas oczekiwania się nie wydłużył.

REKLAMA

iPhone 12 — prezentacja odbędzie się 13 października

Pierwsza jesienna konferencja Apple’a, która odbyła się we wrześniu, zatytułowana została Time Flies. Pokazano na niej nowe zegarki Apple Watch Series 6 oraz odświeżone iPady Air, które przypominają iPady Pro. Na zaproszeniu na drugą, zaplanowaną na 13 października, pojawiło się z kolei hasło Hi, Speed.

Użycie takich słów nie pozostawia już w zasadzie żadnych wątpliwości, o co Apple’owi chodzi. Firma skupi się tym razem na prezentacji procesora Apple A14 z tabletu iPad Air w smartfonie, a także swojego pierwszego telefonu wyposażonego w modem pozwalający łączyć się z siecią komórkową 5. generacji.

Nie musi to jednak oznaczać, że iPhone’a ze wsparciem 5G kupimy jeszcze w tym miesiącu.

Ptaszki ćwierkają, że w tym roku pojawią się aż cztery nowe telefony Apple’a. Pierwsze dwa z nich, czyli iPhone 12 Mini z ekranem 5,4-cala oraz iPhone 12 z 6,1-calowym wyświetlaczem mają pojawić się w sklepach zaraz po konferencji, ale możliwe, że w nich akurat nie znajdziemy w nich odpowiednich modemów.

REKLAMA

W ofercie Apple’a mają pojawić się w tym roku jeszcze dwa iPhone’y, ale z linii Pro, czyli iPhone 12 Pro (6,1-cala) oraz iPhone 12 Pro Max (6,7-cala), ale na nie możemy poczekać nawet do listopada. Będą one przy tym droższe od obu bazowych modeli, a wyższą cenę może uzasadniać wsparcie 5G.

Nie należy jednak wykluczać też scenariusza, w którym Apple zamontuje we wszystkich nowych telefonach te nowe modemy, tak jak rok temu do wszystkich trafiły te same procesory. Możliwa jest również sytuacja, w których tańsze iPhone’y nie będą wspierały wszystkich częstotliwości.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA