REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Biznes

Kłopoty finansowe Kinguina odbiją się na firmie Anny Streżyńskiej

Kinguin przechodzi restrukturyzację. Prezes firmy, Viktor Romaniuk Wanli, pożegnał się nie tylko z 50 pracownikami, ale również z prowadzącą projekt kryptowalutowy firmą MC2 Solutions. Jej założycielką jest była minister cyfryzacji, Anna Streżyńska.

31.07.2018
13:47
Kinguin ma kłopoty finansowe? Żegna się z firmą Anny Streżyńskiej
REKLAMA
REKLAMA

Jak wynika z informacji serwisu Money.pl, Kinguin zmienia strategię, aby lepiej dostosować się do zmieniającej się branży gier i e-sportu. Jednym z przejawów tej zmiany są zwolnienia (głównie w dywizji marketingowej) i rozstania z podwykonawcami. Jednym z nich jest MC2 Solutions.

Anna Streżyńska na lodzie?

Z informacji serwisu wynika jakoby z MC2 Solutions pożegnał się współzałożyciel i wiceprezes Robert Kalbarczyk, który spinał współpracę z Kinguinem. Bez dużego klienta przyszłość Streżyńskiej maluje się w ciemnych barwach.

Kinguin z kolei ma przenosić projekty do wewnętrznych struktur, co pozwala sądzić, że pomysł na wykorzystanie kryptowalut w branży growej nie umarł.

Token Kinguina

Prace nad tokenem zostały ogłoszone zaledwie 4 miesiące temu. Streżyńska miała pomoc Kinguinowi w zrewolucjonizowaniu sposobu rozliczeń pomiędzy graczami. Sam Kinguin działa bowiem jak platforma, gdzie można handlować wirtualnymi przedmiotami: grami czy skinami z gier. Token miał zaś przyspieszyć rozliczenia i podnieść ich bezpieczeństwo.

Teoretycznie gracze mogliby się bowiem rozliczać w wewnętrznej walucie Kinguina, nad którą firma trzymałaby pieczę. W grę nie musiałyby wchodzić banki czy inni, zewnętrzni dostawcy usług. Emisja tokenów rozpoczęła się w marcu, a już w maju firma informowała, że zebrała z rynku 11 mln dol. Tym bardziej dziwią problemy finansowe Kinguina, dla którego był to potężny zastrzyk gotówki.

Co z e-sportowym Kinguinem?

Team Kinguin class="wp-image-777460"
Team Kinguin

Team Kinguin to czołowa, polska drużyna CS-a, w składzie której od niedawna występuje m.in. Wiktor Wojtas „Taz”, utytułowany zawodnik Złotej piątki. O tym jak trudnym biznesem jest utrzymanie e-sportowej drużyny informował nas niedawno CEO AGO, który mówił Spider’s Web:

E-sportowa drużyna służyła do tej pory za tubę promocyjną i wizerunkową Kinguina. Choć pierwsze cięcia postępują już w sferze marketingu, to nie słyszeliśmy jeszcze o kłopotach sekcji e-sportowej. Jej zakończenie byłoby ciosem we wciąż mało stabilną polską społeczność, z której dopiero niedawno zaczęły wyrastać organizmy zdolne do powalczenia na arenie międzynarodowej.

REKLAMA

Aktualizacja: Skontaktowaliśmy się z Kinguin i uzyskaliśmy komentarz:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA