REKLAMA

Asus ROG Phone oficjalnie. Smartfon dla graczy z dodatkowym chłodzeniem, stacją dokującą PC i… drugim ekranem

Asus nareszcie pokazał światu swój smartfon dla graczy, o którym plotkowaliśmy od dłuższego czasu. Firma odwołała się do marki Republic of Gamers, tworząc produkt kosmiczny, przeładowany możliwościami i posiadający naprawdę ciekawe akcesoria dodatkowe. Oto Asus ROG Phone.

Asus ROG Phone bez tajemnic - stacja dokująca, kontroler i drugi ekran!
REKLAMA
REKLAMA

Asus ROG Phone to smartfon napędzany procesorem Qualcomm Snapdragon 845 (2.96 GHz), z układem GPU Qualcomm Adreno 630. Urządzenie będzie wyposażone w sześciocalowy ekran FHD+ o rozdzielczości 2160 na 1080 pikseli, z którym ma sobie poradzić akumulator o pojemności 4000 mAh. Panel będzie wyświetlał treści w częstotliwości 90 Hz. O szybkie i płynne działanie gier i aplikacji zadba 8 GB RAM-u, z kolei gracze dostaną od 128 do 512 GB pojemności na dane.

 class="wp-image-743212"
ROG Phone
Procesor2.96 GHz octa-core Qualcomm Snapdragon 845
GPUQualcomm Adreno 630
Ekran6-calowy 18:9 (2160x1080) AMOLED 90 Hz
108.6% DCI-P3,  kontrast 10000:1
wsparcie HDR
PamięćLPDDR4X 8 GB RAM
PojemnośćUFS 2.1, 128 GB / 512 GB
Masa200 g
Łączność802.11a/b/g/n/ac/ad 2x2 MIMO
Wi-Fi Direct, WiGig 802.11ad
Bluetooth 5.0 i NFC
GPSWsparcie GPS, aGPS, Glonass, BeiDou
Gniazda1 USB 3.1 Gen 1, 1 DP 1.4, fast charging (15 W)
ASUS HyperCharge, USB 2.0 fast charging (20 W),
3.5 mm
Wymiary158.8 na 76.2 na 8.6 mm
AparatGłówny 12 MP + 8 MP (kąt 120°)
Przedni: 8 MP
AudioPodwójne stereo
24-bit/192 KHz Hi-Res Audio
DTS Headphone:X 7.1 virtual surround-sound
Qualcomm aptX High-definition Bluetooth® wireless audio
Akumulator4,000 mAh

Asus ROG Phone będzie mocniejszy od Razer Phone’a, ale to nie specyfikacja sprawia, że model jest wyjątkowy.

Pierwsze, co rzuca się w oczy, to futurystyczna obudowa stylizowana na produkty dla młodych graczy. O ile Razer postawił na elegancję, prostotę oraz uniwersalny szyk, tak ASUS nie ma żadnego zamiaru ukrywać prawdziwego DNA swojego urządzenia. ROG Phone jest niczym gamingowy laptop - świeci się, posiada kolorową diodę na pleckach oraz agresywne, ostre wzornictwo. Ten przaśny styl podkreśla podwójna kratka wylotu powietrza, dzięki której smartfon ma dobrze odprowadzać ciepło emitowane przez potężne podzespoły.

Kosmiczna obudowa posiada kapitalną funkcję dodatkową. Jej lewy pionowy bok jest wrażliwy na siłę nacisku. Trzymając smartfon w pozycji poziomej i dotykając palcami wskazującymi krawędzi obudowy nad ekranem można aktywować dodatkowe funkcje. Dokładnie tak, jak gdyby gracze wciskali przyciski L1/R1 na konsolowym kontrolerze. Dzięki naciskowym obszarom będzie można szybko rzucić granat w Fortnite albo skorzystać z narzędzi celowniczych w PUBG Mobile. Ewentualnie zrobić zdjęcie aparatem foto z dwoma obiektywami.

 class="wp-image-743215"

Będąc przy mobilnych grach battle royale - Asus ROG Phone da swoim posiadaczom gigantyczną przewagę na serwerach.

Wszystko za sprawą specjalnej stacji dokującej, za pomocą której obraz ze smartfonu trafi na wielki ekran. Do docka będzie można podłączyć standardową myszkę i klawiaturę. Specjalne oprogramowanie Asusa pozwoli przepisać działanie dotykowego ekranu na klawisze oraz fizyczne przyciski. Dotknięcie opuszkiem konkretnego fragmentu ekranu, przeciągnięcie palcem czy tzw. szczypanie będzie można przenieść na fizyczne, bardziej precyzyjne kontrolery.

Grając w PUBG Mobile, wystarczy osadzić smartfon w stacji dokującej, a następnie chwycić za myszkę i klawiaturę. Spory ekran nie tylko zapewni lepszą widoczność, ale również większą precyzję. Jeżeli oprogramowanie Asusa będzie działało poprawnie, graczy korzystających z dotykowego interfejsu smartfonu czeka rzeź na serwerach online. Stacja dokująca jest bardzo efektownym dodatkiem, ale nie wiem czy takie rozwiązanie jest fair. Asus nie będzie jednak pierwszą firmą, która chce dać swoim klientom przewagę na wirtualnych polach bitew.

 class="wp-image-743200"

Drugim bardzo ciekawym dodatkiem do smartfonu Asusa jest doczepiany ekran w stylu konsoli 3DS.

Ciężki, sześciocalowy ekran FHD+ posiada własny akumulator 6000 mAh, własny system chłodzenia, a także obudowę poszerzającą możliwości podstawowej obudowy o przyciski L/R. Do tego osobne głośniki oraz wbudowany system wibracji. Drugi ekran ma być przydatny zwłaszcza dla streamerów, którzy będą mogli oglądać na nim reakcje widzów oraz statystyki kanału. Gry również mogą wyświetlać dodatkowe informacje na drugim ekranie, jak w przypadku konsoli Nintendo 3DS, ale to już zależy tylko od dobrej woli (i dodatkowej pracy) ich producentów.

Kolejnym wartym uwagi akcesorium jest fizyczny kontroler, który został podzielony na lewą oraz prawą część. Połówki pada osadza się na krawędziach smartfonu w trybie poziomym. Proces przypomina trochę to, do czego przyzwyczaili się posiadacze tabletu Nintendo Switch z doczepianymi Joy-Conami. Fizyczny kontroler Asusa posiada analogi, przyciski akcji, przyciski kierunkowe, przyciski opcji oraz spusty. Czyli wszystko, to potrzeba typowemu graczowi.

 class="wp-image-743203"

Na koniec warto wspomnieć o dodatkowej przystawce chłodzącej, która wejdzie w skład każdego podstawowego zestawu ze smartfonem Asus ROG Phone. Ta została dopasowana do wielogodzinnej rozgrywki w trybie poziomym, dodatkowo chłodząc podzespoły. Ulgi zazna również użytkownik smartfonu, który poczuje na koniuszkach palców powiew przyjemnego, chłodzącego powietrza. Oczywiście na przystawce obowiązkowo musiało się znaleźć logo Republic of Gamers, jarzące się na wiele kolorów.

REKLAMA

Na smartfon Asus ROG Phone przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Urządzenie zostało zaprezentowane światu podczas azjatyckich targów technologicznych Computex. Jego premiera ma się odbyć dopiero pod koniec 2018 r. Asus wciąż pracuje nad oprogramowaniem oraz poprawnym działaniem ciekawych, ambitnych w założeniach urządzeń peryferyjnych. Na ten moment nieznana jest również cena smartfonu ani żadnego z dodatkowych gadżetów poszerzających jego funkcjonalność.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA