REKLAMA

Nadchodzi kolejny zawodnik. Po gamingowym smartfonie Razera i Xiaomi na ring wkracza Asus

Gdy informowaliśmy o potężnym potworku od Xiaomi, byliśmy pewni, że hasło „gamingowy smartfon“ będzie w 2018 roku padać jeszcze wielokrotnie. Nie myliliśmy się. Następnym producentem urządzeń mobilnych tworzonych z myślą o graczach jest Asus. Nie pozostaje nic innego jak włączyć kultowe „here comes a new challenger“ i zebrać wszystko, co wiemy o nadchodzącym sprzęcie.

16.04.2018 16.46
asus zenfone 5 notch
REKLAMA
REKLAMA

Pierwsza sugestia o gamingowym smartfonie Asusa pochodzi od samego CEO tej firmy - Jerry’ego Shena. Prezes przyznał, że model urządzenia dedykowany graczom to coś, czego należy spodziewać się po Asusie i co znajduje się w planach technologicznego kolosa. Niestety, Shen nie zdradził niczego więcej. Zapowiedź została rzucona w eter, lecz nie poszła za nią żadna specyfikacja techniczna czy prezentacja prototypu.

ASUS ma długą tradycję tworzenia sprzętów dedykowanych grom wideo.

 class="wp-image-698914"

Firma jest znana wśród młodszych klientów za sprawą potężnych, solidnych laptopów Republic of Gamers (ROG), które są jednymi z najpopularniejszych na rynku. ASUS ma wszelkie podstawy, aby utożsamiać się z szeroko rozumianym gamingiem, ponieważ firma od dłuższego czasu jest obecna w segmentach rynku wyznaczonych dla e-sportu oraz hardkorowych graczy. Przedsiębiorstwo ma tutaj swoich fanów, swoją renomę oraz swoją rozpoznawalność.

Dlatego nie zdziwiłbym się, gdyby pierwszy smartfon dla graczy od ASUS-a również posiadał oznaczenie „Republic of Gamers“. Mobilny ROG już na starcie miałby pewien kredyt zaufania, za sprawą przynależności do pożądanego i uznanego brandu. Na tym polu firma mogłaby zyskać przewagę nad Xiaomi, kojarzone najczęściej z tanimi, opłacalnymi zamiennikami dla topowych smartfonów.

Każdy gamingowy smartfon musi mieć jakiś wyróżnik. Ciekawe, czym zaskoczy ASUS.

Asus ZenFone 5 notch class="wp-image-689203"
REKLAMA

Razer Phone wybija się na tle konkurencji dynamiczną częstotliwością odświeżania ekranu do 120 Hz, a także ponadprzeciętnymi głośnikami Dolby Atmos. Xiaomi Blackshark posiada bardzo ciekawą przystawkę z fizycznymi przyciskami, która zbliża to urządzenie do przenośnej konsoli w stylu PlayStation Vity albo Nintendo Switcha. Co zaproponuje ASUS?

Nie wiadomo. Jedno jest za to pewne - nie wystarczy pokazać światu smartfonu z potężnymi bebechami. To za mało. Każdy flagowiec może pochwalić się dzisiaj bardzo dobrą wydajnością. By smartfon dla graczy przyciągał klientów, musi być ciekawy i innowacyjny. ASUS już teraz posiada w swoim portfolio potężne mobilne bestie, jak na przykład ZenFone 5Z. Dlatego naniesione logo „ROG“ nie wystarczy. Fizyczny kontroler, systemowy emulator, współpraca z jakimś ważnym partnerem (np. SEGĄ) - możliwości jest mnóstwo.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA