Cashback na giełdzie kryptowalut EXMO pozwoli na zwrot miesięcznej prowizji. Nawet do 70 procent

Lokowanie produktu

Wszyscy, którzy myśleli, że los kryptowalut w Polsce jest już przesądzony, znowu powinni zrewidować swoje poglądy. A to za sprawą międzynarodowej giełdy Exmo, która zachęca nowym programem lojalnościowym i oferuje cashback.

11.05.2018 08.04
Giełda kryptowalut EXMO wprowadza program lojalnościowy cashback

Mimo że dla wielu polskich urzędników najlepiej byłoby, gdyby kryptowalut na świecie nie było w ogóle, to rzeczywistość dalej jest uparta. Trudno inaczej oceniać ubiegły rok, jak właśnie czas należący zdecydowanie do kryptowalut. I wcale nie chodzi o rekordowych notowaniach bitcoina z grudnia 2017 r.

To po prostu dobry biznes.

Tymczasem dla tworzących rynek kryptowalut to ciągle był, jest i będzie bardzo dobry biznes. By go nieco odczarować i zachęcić do otwarcia na niego podejmowane są różne rozwiązania. Tak jak chociażby program lojalnościowy Cashback, który właśnie zadebiutował na giełdzie kryptowalut EXMO.

Jak to działa?

EXMO stworzyła Cashback przede wszystkim dla aktywnych handlowców, ale z dobrodziejstw zwrotu gotówki mogą już korzystać wszyscy użytkownicy giełdy. Proponowane jest indywidualne zarządzenia stopą zwrotu od 10 do 70 proc. wysokości prowizji.

Naliczenia Cashback są wykonywane codziennie w oparciu o stawki Taker i Maker - odpowiednio do ilości i wartości transakcji. Po zrealizowaniu zlecenia system automatycznie zwraca kwotę opłaty, która będzie wypłacona osobie handlującej. Zwrot opłaty jest obliczany i realizowany w walucie transakcji. Przykładowo: w przypadku pary ETH/BTC Cashback kupującego jest wypłacany w ETH, a sprzedającego – w BTC.

Patrz na stawkę Maker lub Taker.

O tym, czy koncentrujemy się na stawkach Taker, czy Maker, decyduje typ operacji handlowej. Zwrot opłaty po stawce Taker jest realizowany dla zleceń wykonanych i rynkowych. Zwrot opłaty po stawce Maker – dla oczekujących zleceń sprzedaży.

Stawka Maker ma dwa razy więcej punktów procentowych niż Taker. Przy poziomie płatności za operację handlową w wysokości 150 tys. dolarów cashback Maker wynosi 10 proc., a Taker - 5 proc. Wartości rosną wraz z nakładami na daną transakcję. Jeżeli te przekraczają 40 mln dolarów stawka Taker wynosi 35, a Maker 70 proc.

Rozwiązanie nie dla wszystkich giełd.

EXMO ze swoją pozycją na rynku nie ma najmniejszego kłopotu. Według oficjalnego rankingu bitcoinity.org, giełda znajduje się na 10. miejscu wśród światowych giełd bitcoin względem wielkości. Giełdę docenił również portal kryptomag.pl, który EXMO widzi wśród najlepszych giełd 2017 r. Obecnie korzysta z niej na całym świecie blisko milion giełdowych graczy.

Wbrew rekordowi absurdów.

Cashback może być  faktycznie dla poważnych graczy przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Rynek, który wypełnia każdego dnia do 100 tys. nowych użytkowników wyraźnie nabiera tempa i wyjątkowo trudno sobie wyobrazić nagłe wyhamowanie.

A to wszystko jakby wbrew polskiemu krajobrazowi względem kryptowalut w ogóle. Taki a nie inny klimat wytworzył się po tym jak wystraszyć Polaków kryptowalutami postanowił Narodowy Bank Polski i Komisja Nadzoru Finansowego. W miarę szybko dołączyło do tych instytucji Ministerstwo Finansów, które na podatkowym odcinku pobiło rekord absurdów

Więksi niż Pepsi, Ford i Boeing.

Jak podaje firma CoinGecko kapitalizacja rynkowa 30 największych kryptowalut zbliżyła się już do 600 mld dolarów. Co to znaczy? Że ten rynek jest potężniejszy i z większym potencjałem niż nam się wydaje. Najlepiej to zobaczyć porównując owe 600 mld dolarów z danymi o kapitalizacji rynkowej największych spółek.  Na przykład dla Forda to 49,9 mld dolarów. Dla PepsiCo 166 mld dolarów, dla Snapchata 16,7 mld dolarów, a dla Boeinga 162 mld dolarów.

Będzie tylko lepiej?

Chociaż nie brakuje ekspertów wieszczących dla kryptowalut nadejście gorszych czasów, co miałoby nastąpić przez coraz liczniejsze regulacje, są też tacy, którzy uważają odwrotnie i przyszłość kryptowalut jawi im się tylko w kolorowych barwach.

Dla nich pokonanie przez kryptowaluty kolejnej bariery jest jak najbardziej możliwe. Według analityków Saxo Banku zainteresowanie tym tematem można porównać jedynie do tego z początku lat 90. minionego stulecia względem spółek  internetowych. Dlatego są takie a nie inne prognozy.

.

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

Lokowanie produktu
Najnowsze