REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Biznes
  5. Bankowość

Ustalasz, ile chcesz pożyczyć i przebierasz w ofertach. Tak działa Bancovo

Wypełnienie wniosku, w oparciu o uczenie maszynowe, ma zająć klientowi do minuty. Z kolei już po kwadransie może cieszyć się z pozyskanych środków. Takie jest założenie pierwszej w Polsce platformy pośrednictwa finansowego online.

Bancovo - pierwszy agregator kredytów w Polsce właśnie wystartował
REKLAMA
208 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Pomysł jest tak prosty, że aż dziw bierze, że nikt wcześniej na niego nie wpadł. Przecież nikt w Polsce nie może mieć wątpliwości co do gwałtownego wręcz rozwoju e-commerce. Poszerzenie sieciowej oferty, w której klient będzie mógł sprawdzić dostępne formy pożyczki – od banków i instytucji finansowych – wydawało się oczywistą oczywistością.

Bancovo, czyli pierwszy w Polsce marketplace finansowy.

W końcu na taki ruch zdecydował się Alior Bank, który wyłożył na stół 30 mln zł, a rozwój platformy Bancovo powierzył spółce NewCommerce Services.

Bancoco to pierwszy w Polsce marketplace w obszarze finansów, który łączy dwa światy: klientów, którzy korzystając z usług finansowych oczekują, że uczynią to online oraz instytucji finansowych, które zyskają szeroki dostęp do nowego profilu klienta. Technologia pozwalają uczynić ten proces przyjaznym, transparentnym i bezpiecznym dla klienta – przekonuje Wojciech Rudzki, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Bancovo.

Na początek platforma startuje z czterema podmiotami partnerskimi: Inbank, Alior Bank, TakTo Finanse oraz SuperGrosz. Za chwilę, na przełomie kwartałów, dołączyć ma co najmniej trzech nowych partnerów. Szacuje się, że do końca roku powinno ich być w sumie od 12 do 14.

Plany idą w miliardy.

Bancovo ma potencjał stać się najważniejszą platformą e-commerce branży finansowej w Polsce, która w 2020 sprzeda łącznie 2-3 mld zł kredytów. Klienci w XXI wieku są przyzwyczajeni do tego, że większość spraw załatwia przez internet. Bancovo tworzy nową kategorię usług finansowych – finansowy marketplace, umożliwiający skorzystanie z kredytów i pożyczek online. Startujemy z ofertą czterech instytucji finansowych, niemniej zainteresowanie dołączeniem do naszej platformy jest duże, a kolejne integracje są już w toku – mówi Monika Charamsa, prezes spółki NewCommerce Services.

Jak to działa? Bancovo przedstawi, dopasowując się do potrzeb klienta, oferty kredytowe wszystkich swoich partnerów. Na platformie można w ich przebierać do woli. Kiedy już nasz wybór padnie na daną pozycję – Bancovo pomoże załatwić wszystkie formalności i podpisać umowę. Na razie będzie to dotyczyć kredytów i pożyczek, a w przyszłości także kontakty mikrohipoteczne oraz produkty ubezpieczeniowe.

Bezpiecznie dla klienta i partnera.

Dzisiaj klienci coraz częściej korzystają z usług online. Przenieśli się do internetu, już tam są. Dlatego tak cenione są agregatory danych usług. Chcąc wybrać hotel na wakacje korzystamy z serwisów internetowych. Jak chcemy coś kupić odwiedzamy eBaya, Allegro, czy Amazon. Tak samo jest w rozrywce. Ale branża finansowa nie ma takiego agregatora. Bancovo ma ambicję stać się w tej mierze liderem – uważa Monika Charamsa.

Twórcy Bancovo przekonują, że za stabilnością tego rozwiązania stoją w pierwszej kolejności najnowsze technologie. Przy konstruowaniu platformy skorzystano ze skalowania architektury oraz zaawansowanych narzędzi Data Discovery.

Poczekamy na aplikację mobilną.

REKLAMA

Partnerzy tego pierwszego w Polsce marketplace finansowego mogą czuć się bezpiecznie, bez obaw o otrzymywanie danych klientów niepewnych i ryzykownych. Ma to zagwarantować tarcza anty-fraudowa.

To dopiero początek Bancovo. Platforma ma się cały czas rozwijać. Trwają prace na biometrią, a w trzecim kwartale ma pojawić się aplikacja mobilna.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA