REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Biznes

Ustalasz, ile chcesz pożyczyć i przebierasz w ofertach. Tak działa Bancovo

Wypełnienie wniosku, w oparciu o uczenie maszynowe, ma zająć klientowi do minuty. Z kolei już po kwadransie może cieszyć się z pozyskanych środków. Takie jest założenie pierwszej w Polsce platformy pośrednictwa finansowego online.

06.03.2018
10:31
Bancovo - pierwszy agregator kredytów w Polsce właśnie wystartował
REKLAMA
REKLAMA

Pomysł jest tak prosty, że aż dziw bierze, że nikt wcześniej na niego nie wpadł. Przecież nikt w Polsce nie może mieć wątpliwości co do gwałtownego wręcz rozwoju e-commerce. Poszerzenie sieciowej oferty, w której klient będzie mógł sprawdzić dostępne formy pożyczki – od banków i instytucji finansowych – wydawało się oczywistą oczywistością.

Bancovo, czyli pierwszy w Polsce marketplace finansowy.

W końcu na taki ruch zdecydował się Alior Bank, który wyłożył na stół 30 mln zł, a rozwój platformy Bancovo powierzył spółce NewCommerce Services.

Na początek platforma startuje z czterema podmiotami partnerskimi: Inbank, Alior Bank, TakTo Finanse oraz SuperGrosz. Za chwilę, na przełomie kwartałów, dołączyć ma co najmniej trzech nowych partnerów. Szacuje się, że do końca roku powinno ich być w sumie od 12 do 14.

 class="wp-image-693406"

Plany idą w miliardy.

Jak to działa? Bancovo przedstawi, dopasowując się do potrzeb klienta, oferty kredytowe wszystkich swoich partnerów. Na platformie można w ich przebierać do woli. Kiedy już nasz wybór padnie na daną pozycję – Bancovo pomoże załatwić wszystkie formalności i podpisać umowę. Na razie będzie to dotyczyć kredytów i pożyczek, a w przyszłości także kontakty mikrohipoteczne oraz produkty ubezpieczeniowe.

 class="wp-image-693403"

Bezpiecznie dla klienta i partnera.

Twórcy Bancovo przekonują, że za stabilnością tego rozwiązania stoją w pierwszej kolejności najnowsze technologie. Przy konstruowaniu platformy skorzystano ze skalowania architektury oraz zaawansowanych narzędzi Data Discovery.

Poczekamy na aplikację mobilną.

REKLAMA

Partnerzy tego pierwszego w Polsce marketplace finansowego mogą czuć się bezpiecznie, bez obaw o otrzymywanie danych klientów niepewnych i ryzykownych. Ma to zagwarantować tarcza anty-fraudowa.

To dopiero początek Bancovo. Platforma ma się cały czas rozwijać. Trwają prace na biometrią, a w trzecim kwartale ma pojawić się aplikacja mobilna.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA