Oto najlepsze gadżety elektroniczne dla uczniów klas 1-3
Razem z kolegami z redakcji przygotowaliśmy poradnik zakupowy na początek roku szkolnego dla rodziców, studentów i nauczycieli. W swojej części polecam gadżety dla uczniów klas 1-3: dwa różne telefony, tablet, notebooka i jeden sprzęt... do zabawy.
Właśnie zaczyna się nowy rok szkolny. Dla dzieci to koniec laby i czas powrotu do szkolnej ławy, a dla rodziców... czas szkolnych zakupów. Oprócz tornistrów, piórników i innych przyborów coraz częściej dorośli poszukują dla swoich pociech gadżetów elektronicznych.
Na naszym blogu piszemy o technologiach, więc trudno, żebym polecał w swojej części poradnika kredki, flamastry lub zeszyty. Przygotowałem natomiast kilka propozycji sprzętów elektronicznych, które powinny ucieszyć dzieciaki w wieku od 7 do 10 lat.
W swojej części poradnika szkolnego 2017 poleciłem nie jeden, a dwa smartfony.
Oba telefony są z niskiej półki cenowej. Uznałem, że dzieci z podstawówki nie potrzebują topowych modeli takich marek jak Samsung czy Apple. Nie ma sensu kupować dziecku telefonu za kilka tysięcy złotych, skoro na potrzeby ucznia do kontaktu z rodzicami wystarczy znacznie tańszy i... mniejszy model.
Smartfony z przekątną wyświetlacza dłuższą niż 5 cali byłyby po prostu niewygodne. Uczniów z podstawówki w dodatku nie interesują gigaherce i megapiksele. Dzieciaki mają znacznie mniejsze dłonie niż dorośli, więc liczy się przede wszystkim rozmiar telefonu. Z tego względu polecam dwa modele:
- MyPhone GO, czyli taniutki smartfon z wymienną obudową w kilku kolorach;
- Asus ZenPhone Live, który wygląda na znacznie droższy sprzęt niż w rzeczywistości.
Oba urządzenia sprawdzą się dobrze jako prezent dla dziecka, a jeśli ulegną uszkodzeniu, to nie zrujnują budżetu w takim stopniu, jak zrobiłby to najnowszy Galaxy S8 lub iPhone 7.
Komputer dla dziecka?
Uczniowie z klas 1-3 nie będą codziennie targać ze sobą w tornistrze laptopa. Nie potrzebują cieniutkiego i wydajnego ultrabooka, ale nie ma też potrzeby ograniczać ich komputerem stacjonarnym dostępnym wyłącznie przy biurku.
Lepiej postawić na klasycznego laptopa. W razie potrzeby dziecko może przenieść notebooka z własnego biurka do pokoju rodziców, na czas wspólnego rozwiązywania zadań domowych. Polecany przeze mnie sprzęt to 15-calowy Lenovo Ideapad 520. Sprzęt będzie bardziej niż wystarczający jako pomoc w nauce.
Tablet obok komputera i telefonu.
Oprócz komputera dzieciakom może przydać się tablet. Znacznie wygodniej konsumuje się treści multimedialne na tablecie z dotykowym ekranem. Przykładem takiego sprzętu jest Lenovo Tab 4 z 10-calowym wyświetlaczem. Tablet jest wygodniejszy od laptopa i wyświetla znacznie więcej treści niż telefon.
Życie ucznia to nie tylko nauka, ale też zabawa.
Jednym z polecanych przeze mnie sprzętów jest konsola do gier marki Nintendo. Jeśli dziecko ma grać w gry mobilne, to lepiej by robiło to na dedykowanym urządzeniu, niż na smartfonie lub tablecie. Nintendo, jeśli chodzi o gry dla najmłodszych (w tym edukacyjne), to klasa sama w sobie, dlatego polecam rozważyć zakup Nintendo 2DS.
Poradnik zakupowy Back to School 2017 przygotowało sześciu blogerów Spider's Web.
Oprócz mojego rozdziału, poświęconego gadżetom elektronicznym dla dzieci z klas 1-3, w poradniku znalazły się nie tylko sekcje ze sprzętami dla starszych uczniów i studentów, ale także dla dydaktyków i pracowników biurowych.
Partnerami tegorocznego poradnika zakupowego Back to School 2017 są Asus oraz Alior Bank, które w oddzielnych strefach prezentują własne produkty stworzone z myślą o nadchodzącym roku szkolnym.