Sprzęt  / Artykuł

Oto najlepsze gadżety elektroniczne dla uczniów klas 1-3

Picture of the author

Razem z kolegami z redakcji przygotowaliśmy poradnik zakupowy na początek roku szkolnego dla rodziców, studentów i nauczycieli. W swojej części polecam gadżety dla uczniów klas 1-3: dwa różne telefony, tablet, notebooka i jeden sprzęt... do zabawy.

Właśnie zaczyna się nowy rok szkolny. Dla dzieci to koniec laby i czas powrotu do szkolnej ławy, a dla rodziców... czas szkolnych zakupów. Oprócz tornistrów, piórników i innych przyborów coraz częściej dorośli poszukują dla swoich pociech gadżetów elektronicznych.

Na naszym blogu piszemy o technologiach, więc trudno, żebym polecał w swojej części poradnika kredki, flamastry lub zeszyty. Przygotowałem natomiast kilka propozycji sprzętów elektronicznych, które powinny ucieszyć dzieciaki w wieku od 7 do 10 lat.

W swojej części poradnika szkolnego 2017 poleciłem nie jeden, a dwa smartfony.

Oba telefony są z niskiej półki cenowej. Uznałem, że dzieci z podstawówki nie potrzebują topowych modeli takich marek jak Samsung czy Apple. Nie ma sensu kupować dziecku telefonu za kilka tysięcy złotych, skoro na potrzeby ucznia do kontaktu z rodzicami wystarczy znacznie tańszy i... mniejszy model.

Smartfony z przekątną wyświetlacza dłuższą niż 5 cali byłyby po prostu niewygodne. Uczniów z podstawówki w dodatku nie interesują gigaherce i megapiksele. Dzieciaki mają znacznie mniejsze dłonie niż dorośli, więc liczy się przede wszystkim rozmiar telefonu. Z tego względu polecam dwa modele:

  • MyPhone GO, czyli taniutki smartfon z wymienną obudową w kilku kolorach;
  • Asus ZenPhone Live, który wygląda na znacznie droższy sprzęt niż w rzeczywistości.

Oba urządzenia sprawdzą się dobrze jako prezent dla dziecka, a jeśli ulegną uszkodzeniu, to nie zrujnują budżetu w takim stopniu, jak zrobiłby to najnowszy Galaxy S8 lub iPhone 7.

Komputer dla dziecka?

Uczniowie z klas 1-3 nie będą codziennie targać ze sobą w tornistrze laptopa. Nie potrzebują cieniutkiego i wydajnego ultrabooka, ale nie ma też potrzeby ograniczać ich komputerem stacjonarnym dostępnym wyłącznie przy biurku.

Lepiej postawić na klasycznego laptopa. W razie potrzeby dziecko może przenieść notebooka z własnego biurka do pokoju rodziców, na czas wspólnego rozwiązywania zadań domowych. Polecany przeze mnie sprzęt to 15-calowy Lenovo Ideapad 520. Sprzęt będzie bardziej niż wystarczający jako pomoc w nauce.

Tablet obok komputera i telefonu.

Oprócz komputera dzieciakom może przydać się tablet. Znacznie wygodniej konsumuje się treści multimedialne na tablecie z dotykowym ekranem. Przykładem takiego sprzętu jest Lenovo Tab 4 z 10-calowym wyświetlaczem. Tablet jest wygodniejszy od laptopa i wyświetla znacznie więcej treści niż telefon.

Życie ucznia to nie tylko nauka, ale też zabawa.

Jednym z polecanych przeze mnie sprzętów jest konsola do gier marki Nintendo. Jeśli dziecko ma grać w gry mobilne, to lepiej by robiło to na dedykowanym urządzeniu, niż na smartfonie lub tablecie. Nintendo, jeśli chodzi o gry dla najmłodszych (w tym edukacyjne), to klasa sama w sobie, dlatego polecam rozważyć zakup Nintendo 2DS.

Poradnik zakupowy Back to School 2017 przygotowało sześciu blogerów Spider's Web.

Oprócz mojego rozdziału, poświęconego gadżetom elektronicznym dla dzieci z klas 1-3, w poradniku znalazły się nie tylko sekcje ze sprzętami dla starszych uczniów i studentów, ale także dla dydaktyków i pracowników biurowych.

Partnerami tegorocznego poradnika zakupowego Back to School 2017 są Asus oraz Alior Bank, które w oddzielnych strefach prezentują własne produkty stworzone z myślą o nadchodzącym roku szkolnym.

Zapraszam do sprawdzenia naszej publikacji!

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst