REKLAMA

Stacja Samsung DeX z Galaxy Note 8 zyskuje nowe życie

Samsung Galaxy Note 8 będzie kompatybilny ze stacją Samsung DeX. Wraz z premierą nowego smartfona debiutuje kilka ciekawych funkcji stacji dokującej.

23.08.2017 15.39
samsung dex
REKLAMA
REKLAMA

Samsung DeX to stacja dokująca zaprezentowana przy okazji premiery serii Galaxy S8. Po włożeniu smartfona do stacji otrzymujemy zestaw, który naśladuje komputer stacjonarny. Możemy podłączyć do niego monitor, mysz oraz klawiaturę, po czym pracować tak, jak na desktopie.

DeX wraz z Samsungiem Galaxy Note 8 zyskuje kilka nowych funkcji.

Samsung nie wprowadza nowej generacji stacji DeX. Pod względem sprzętowym stacje zaprezentowane przy premierze Galaxy S8 są takie same, jak te pokazane przy Galaxy Note’a 8. Jedyną nowością jest nowy zestaw handlowy, ponieważ DeX będzie wyposażony w ładowarkę, której wcześniej nie było. Mimo że sprzęt jest ten sam, to Galaxy Note 8 zapewni nowe funkcje, których wcześniej nie widzieliśmy przy serii S8.

Zacznijmy od nowości w interfejsie.

samsung dex - samsung galaxy note 8  class="wp-image-586160"

Android w wydaniu desktopowym był na Deksie naprawdę użyteczny, ale Samsung znalazł pole do poprawy. Wraz z Note’em 8 pojawiła się nowa szuflada aplikacji. Wcześniej lista z aplikacjami była wyświetlana w oknie, które przypominało nieco menu Start z Windowsa.

Teraz szuflada aplikacja jest wyświetlana na pełnym ekranie. Ikonki są zdecydowanie większe, jest ich więcej (36 zamiast 25), a za nimi znajduje się czarne tło. Takie rozwiązanie przypomina Launchpad z systemu macOS.

Pojawiło się też kilka nowych funkcji. Samsung widzi przyszłość Deksa w wideokonferencjach.

samsung dex - samsung galaxy note 8  class="wp-image-586158"

Podczas przedpremierowego pokazu Galaxy Note’a 8 zobaczyłem pokaz wideokonferencji, gdzie po jednej stronie znajdował się smartfon Galaxy Note 8, a po drugiej taki sam smartfon wpięty w stację DeX. Do wideokonferencji wykorzystano popularną aplikację ZOOM.

Rozmówca siedzący przy biurku korzystał z kamery wbudowanej w Note’a podłączonego do stacji DeX. Na monitorze mógł oglądać swojego rozmówcę w oknie, a w innych oknach mieć otwarte inne aplikacje, np. maila.

samsung dex - samsung galaxy note 8  class="wp-image-586159"

Z poziomu DeXa można też wysłać do rozmówcy widok całego ekranu, dzięki czemu można transmitować to, co robi się na monitorze. Podczas oglądania takiej transmisji na smartfonie można powiększać dowolny fragment ekranu.

Pojawiło się też sporo nowości w grach.

samsung dex - samsung galaxy note 8  class="wp-image-586161"

Część gier nie jest pisana z myślą o obsłudze dużych ekranów. W takich wypadkach DeX wyświetlał je w dość małym oknie. Teraz mamy możliwość włączenia gry z poziomu aplikacji Game Launcher, dzięki czemu okno będzie zdecydowanie większe, choć proporcje ze smartfona nadal będą utrzymane.

samsung dex - samsung galaxy note 8  class="wp-image-586162"

Znacznie ciekawiej wypada gra Vainglory, czyli MOBA przeznaczona na platformy Android i iOS. Dzięki partnerstwu Samsunga z producentem gry, Vainglory działa w trybie pełnoekranowym na DeXie, a co więcej, interfejs jest dostosowany do obsługi myszką i klawiaturą. Możemy np. przypisać skróty klawiszowe do włączania zdolności bohaterów. To oznacza, że DeX przyda się graczom na profesjonalnym, ligowym poziomie.

DeX przyjdzie też z pomocą twórcom muzyki.

samsung dex - samsung galaxy note 8  class="wp-image-586164"
samsung dex - samsung galaxy note 8  class="wp-image-586163"

Aplikacja Soundcamp do tworzenia muzyki zyskała nowy wygląd pełnoekranowy przy pracy z DeXem, dzięki czemu staje się pełnoprawnym wielościeżkowym DAW-em.

Co więcej, do DeXa możemy podpiąć także miksery audio poprzez interfejs USB. Dzięki temu twórcy mają znacznie większe możliwości przy pracy z dźwiękiem.

REKLAMA

Podoba ci się Galaxy Note 8? Przeczytaj też:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA