24 godziny na zaprojektowanie Banku Przyszłości. Piszecie się?

Patronat medialny

24 godziny na zaprojektowanie Banku Przyszłości – przed takim zadaniem staną uczestnicy hackathonu ING 24hCodING organizowanego przez Grupę ING. W tym roku impreza po raz pierwszy odbędzie się w Polsce, a my objęliśmy ją patronatem medialnym.

16.03.2017 16.11
Hackathon ING, czyli 24 godziny by zaprojektować Bank Przyszłości

Hackathony to najwyższa z prób w świecie IT. 24 wyczerpujące godziny na wcielenie w życie uprzednio przygotowanego pomysłu, działając pod presją czasu i okiem sędziów. Nie inaczej będzie z 24hCodING.

12/13 maja w Starej Walcowni w Katowicach spotkają się drużyny złożone z pracowników ING, studentów, młodych profesjonalistów i startupów. Ich zadaniem będzie opracowanie innowacyjnych narzędzi i usług, które ułatwią życie klientom banku, utrzymanych w temacie otwartego ekosystemu usług finansowych oraz opartych o unijną dyrektywę PSD2 (Payment Service Directive).

Stawka jest wysoka. Główną nagrodą dla zwycięskiej drużyny jest wyjazd do Doliny Krzemowej oraz możliwe komercyjne wdrożenie pomysłu. Spośród wszystkich uczestników wyłonionych zostanie 5 drużyn, które będą rywalizować ze sobą o ten wyjazd na wielkiej scenie.

Dodam nieskromnie, że będę jednym z członków jury, które wybierze ową szczęśliwą piątkę.

Na czym będzie polegać globalny hackathon 24hCodING?

Uczestnicy otrzymają dostęp do symulacji API opartego o unijną dyrektywę PSD2, które zostało przygotowane specjalnie na ten hackathon. Dyrektywa wchodzi w życie w przyszłym roku, więc rozwiązania stworzone podczas 24hCodING będą dostosowane do bieżących wymogów rynku płatności.

Oprócz tego drużyny będą miały dostęp do symulacji danych o rachunkach i transakcjach, oraz możliwość inicjowania płatności.

Zwycięski pomysł będzie musiał spełniać następujące kryteria:

- Czy koncept wnosi coś do otwartego ekosystemu usług finansowych?

- Czy ułatwia życie klienta?

- Czy pomysł realnie wpływa na to, jak korzystamy z usług bankowych, czy może jest przydatny tylko dla wąskiej grupki odbiorców?

Jak zgłosić się do udziału w globalnym hackathonie ING 24CodING?

Web class="wp-image-551467"

Przede wszystkim, trzeba zgłosić na 24hcoding.com pomysł zgodny z wytycznymi hackathonu. Inni potencjalni uczestnicy mogą tam oceniać i lajkować daną ideę, co może pomóc w jej ulepszeniu.

Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę. Zespoły mogą mieć minimum 4 a maximum 10 członków, których kapitan drużyny wybiera spośród społeczności 24hCodING. Pro-tip: najlepiej dobrać sobie ekspertów z różnych dziedzin, żeby być gotowym na każdą ewentualność w czasie wyzwania. Jeśli w drużynie zostaną jakieś wolne miejsca, uczestnicy nieprzypisani do żadnego zespołu mogą poprosić o dołączenie do teamu.

Na uformowanie pomysłu i zebranie teamu jest czas do 31 marca. Po tym terminie nie można już zmienić składu zespołu. Jesteście na siebie skazani. O tym, które zespoły wezmą udział w 24-godzinnym wyzwaniu zadecyduje zespół ekspertów, a zespoły dostaną info nie później, niż 7 kwietnia.

Potem już z górki. Wystarczy przyjechać 12 maja do Katowic i wziąć udział w hatckathonie. Po 24 godzinach najlepsza piątka stanie ze sobą w szranki na głównej scenie wydarzenia.

Dlaczego akurat Katowice?

Poprzednie edycje hackathonu odbywały się w Rumunii i Holandii. Dlaczego więc tym razem ING postawiło na serce Śląska? Odpowiedzi udziela Michał Paprocki, prezes ING Services Polska:

Innymi słowy, to u nas najłatwiej znaleźć tych najlepszych.

Stawka jest wysoka – warto się wykazać.

W czasie hackathonu jest naprawdę sporo do ugrania. Wyjazd do Doliny Krzemowej to nie przelewki dla młodych, głodnych sukcesu programistów. Jest też szansa realnie wpłynąć na to, jak korzystamy z bankowości. Dyrektywa unijna PS2 to odpowiedź na rosnące trendy w zachowaniach konsumentów, czyli wzrost znaczenia e-commerce’u i pojawiania się nowych usług płatniczych, które jeszcze kilka lat temu nie istniały, jak choćby płacenie telefonem.

Wymogi nowej dyrektywy to szansa na stworzenie czegoś naprawdę nowatorskiego, co nam wszystkim ułatwi życie, szczególnie teraz, kiedy rynek finansowy już na dobre stał się rynkiem globalnym.

Jeśli masz w głowie pomysł na to, jak powinna wyglądać nowoczesna bankowość, czekamy właśnie na ciebie.

Zapisy na globalny hackathon ING 24hCodING trwają do 31 marca na stronie www.24hcoding.com, zaś cała impreza odbędzie się 12-13 maja w Starej Walcowni w Katowicach.

Spider’s Web objęło wydarzenie patronatem medialnym, możecie więc spodziewać się u nas relacji i materiałów ze zmagań na hackathonie. Ja natomiast zasiądę w jury, które wybierze spośród wszystkich pomysłów najlepszą piątkę.

Do zobaczenia w Katowicach!

Patronat medialny
Najnowsze