Tech  / Lokowanie produktu

Która oferta na telewizję, telefonię i internet jest najlepsza? Sprawdź nasze porównanie

222 interakcji
dołącz do dyskusji

Szukasz najlepszej oferty na telewizję, telefon i internet? Dobrze trafiłeś! Sprawdzamy, co ma do zaoferowania Orange, Cyfrowy Polsat, Vectra, UPC, Netia i Multimedia Polska.

Porównanie ofert operatorów dla telewizji, internetu, telefonu stacjonarnego i komórki.

Nowe Orange Love bardzo mocno zamieszało na rynku wprowadzając ofertę 4 w 1. Dlatego postanowiłem przyjrzeć się, jak wypada ona na tle konkurentów oferujących jak najszersze usługi.

Cel: znalezienie najlepszej oferty na wszystkie cztery media w umowie na 2 lata.

Założenia: Jestem nowym klientem. Jeśli tylko można wybieram oferty bez limitu i chcę rozliczać wszystkie usługi na możliwie najmniejszej liczbie umów, dlatego wybieram pakiety.

Internet porównuję według prędkości, telewizję według liczby kanałów (także w HD), a telefonię według dostępnych pakietów.

Mam całą infrastrukturę - nie potrzebuję nowego smartfonu i telefonu z umową.

Orange

W przypadku Orange Love porównałem trzy pakiety dostępne na stronie internetowej. Każdy z nich zawiera telewizję, internet stacjonarny, telefon stacjonarny i telefon komórkowy.

Dodatkowo, w ramach umowy można:

 • zwiększyć prędkość internetu do 300 Mb/s (+10 zł/mc) lub 600 Mb/s (+40 zł/mc),
 • dodać kolejną kartę SIM na warunkach takich samych jak w przypadku pierwszej karty; jedyną różnicą jest mniejszy pakiet danych: 2, a nie 3 GB,
 • dokupić dodatkowe pakiety TV,
 • dokupić usługę Multiroom (+10 zł/mc) – oglądnie telewizji na kilku telewizorach,
 • dokupić usługę Orange TV Go (+4,99 zł/mc) – dostęp do telewizji na urządzeniach mobilnych,
 • dokupić Smart TV Samsunga 49 lub 55 cali (349 zł na start + 90 zł/mc),
 • dokupić telefon (od 49 zł na start + 20 zł/mc).

Netia

W Netii wybrałem pakiet zawierający jak najwięcej usług. Były to: telewizja, internet i komórka. Oczywiście u tego operatora można kupić też każdą z tych usług oddzielnie, ale w pakiecie wychodzi taniej. Dołożyłem też dedykowaną ofertę telefonii stacjonarnej w dwóch taryfach.

UPC

W przypadku UPC znalazłem pakiety łączące telewizję i internet. Inaczej niż w przypadku Netii nie znajdziemy tu telefonii komórkowej, a jedynie stacjonarną, którą dołączyłem znajdując oddzielną ofertę. Nie znalazłem jedynie opłaty za minutę w najtańszym pakiecie i stąd ten znak zapytania.

Vectra

W Vectrze można zaopatrzyć się we wszystkie usługi, ale pakiet dostępny jest tylko na internet z telewizją. Pozostałe usługi dodałem według indywidualnych ofert.

Moją ciekawość wzbudził za to fakt, że na stronie pakietów telefonicznych, są inne ceny niż w cenniku. Do tabeli wstawiłem te drugie.

Multimedia Polska

W ofercie Multimedia Polska w pakiecie można połączyć internet z telewizją i telewizorem (nie da się wybrać oferty bez telewizora). Operator wypożycza wówczas telewizor na czas trwania umowy. W przypadku dwóch najtańszych umów jest to Manta LED3205 (wartość rynkowa 650 zł), a w przypadku droższych umów to Manta LED3905 (wartość 1 tys. zł). Dla komórki i telefonu stacjonarnego wybierałem oddzielne oferty – jeśli tylko były to typu „bez limitu”.

Cyfrowy Polsat

W przypadku Cyfrowego Polsatu miałem największy orzech do zgryzienia. Możemy tam bowiem skorzystać z oferty smartDom, w skład której wchodzić mogą: tv, telefon, internet, usługi bankowe, prąd, ubezpieczenie, agd, monitoring i gaz. Całość jest przedstawiona w postaci kilku przykładowych ofert, ale żadna nie odpowiada wymaganiom testu, ponieważ gdzieś jest za dużo, a gdzieś za mało usług, albo można skorzystać z nich tylko wraz z kupnem urządzenia. Myślę, że dla wygody konsumentów o wiele lepiej sprawdziłby się panel, gdzie sami mogliby skomponować swoją umowę na przejrzystych warunkach.

Dla potrzeb testu najpierw wybrałem ofertę Plusa dla nowych klientów na abonament, a potem przeszedłem do Cyfrowego Polsatu i skorzystałem z rabatu w ofercie SmartDom.

Wnioski z porównania:

 • Jest to niesamowicie męczące.
 • Większość operatorów zdecydowanie nie stoi po stronie swoich klientów. Oferty są zawoalowane, trzeba się przekopywać przez dziesiątki stron, czytać umowy i cenniki. Różne pakiety różnie się łączą: ten możesz kupić tylko z telewizorem, a ten tylko z telefonem.
 • Preferuję elastyczność i tę potrzebę najlepiej zaspokoił Orange, gdzie wszystkie informacje mogłem znaleźć w jednym miejscu i skomponować ofertę wg własnych potrzeb, a nie predefiniowanych ustawień, które ktoś sobie wymyślił.

Która oferta jest najlepsza?

 • Orange Love traktuję jako wzór dla całego rynku i po kolei porównuję oferty
 • Netia - Pakiet odpowiada cenowo najtańszemu pakietowi Orange Love, ale ma wolniejszy internet. Netia oferuje nieco więcej kanałów i internetu mobilnego w pakiecie, ale zdecydowanie przegrywa koniecznością dodania kolejnej umowy na telefon stacjonarny, który czyni tę ofertę zdecydowanie droższą.
 • UPC - Za ok. 94 zł UPC daje nieco szybszy internet, o wiele mniej kanałów tv i słabszą ofertę telefonii stacjonarnej. Kompletnie dyskwalifikuje ją brak oferty dla komórek.
 • Vectra - w podobnych cenach oferuje wolniejszy internet, podobną ofertę na komórki i słabsze oferty na telefon stacjonarny (drogie "no limits") i telewizję (mniej kanałów).
 • Multimedia Polska - Porównanie jest o tyle problematyczne, że operator do pakietów zawsze dodaje telewizor. Jest to jednak stosunkowo tani sprzęt Manty, więc nie powinien mocno zaburzyć testu. Prędkości internetu są o wiele niższe, a oferta na komórki i stacjonarne droższa. Operatora ratuje jedynie szeroki zestaw kanałów tv, ale i tak umowa jest stanowczo za droga.
 • Cyfrowy Polsat - Ma najciekawszą ofertę telewizyjną po doliczeniu rabatu SmartDom. Niestety oferty Plusa dla nowych klientów na abonament nie są najlepsze, co w połączeniu z brakiem telefonii stacjonarnej zadecydowało o zwycięstwie Orange Love.

Jeśli chcesz kupić telewizję, telefon stacjonarny i komórkowy, a także internet u jednego operatora to Orange Love będzie zdecydowanie najlepszym wyborem.

ZOBACZ: Oto Orange Love, czyli 4 usługi w śmiesznie niskiej cenie

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst