Tech  / News

Współpraca Dropboxa z Adobe musiała zaowocować czymś świetnym - udogodnienia związane z PDF-ami doceni wielu użytkowników

Przechowywanie i udostępnianie plików w chmurze stało się w ostatnim czasie podstawową metodą dzielenia się treścią w wielu branżach. Z kolei format PDF to jeden z najbardziej popularnych formatów plików, stosowanych w biznesie i nie tylko. Dlatego współpraca Dropboxa i Adobe była tylko kwestią czasu, i właśnie się jej doczekaliśmy.

Według danych Dropboxa, w ich chmurze przechowywanych jest ponad 18 milionów plików PDF, czyli formatu stworzonego przez firmę Adobe. Niemniej jednak posiadacze konta w chmurze Dropbox nie mieli dotychczas możliwości bezpośredniej interakcji z tymi plikami, a aby je zapisać czy otworzyć konieczne było ręcznie pobranie/wysłanie pliku z komputera do chmury lub na odwrót.

Dzięki ogłoszonej dziś współpracy Dropboxa z Adobe, już teraz na Windows i OS X możemy zintegrować program Adobe Acrobat, oraz Acrobat Reader z chmurą, i wysyłać nasze PDF-y bezpośrednio z poziomu przeglądarki tych plików, oraz otwierać je wybierając chmurę jako lokalizację.

16-adddropbox_desktop

Dropbox kolejny raz ułatwia życie użytkownikom.

Co jeszcze bardziej istotne, w najbliższych miesiącach użytkownicy zyskają możliwość bezpośredniej edycji PDF-ów zapisanych w chmurze i nanoszenia na nich komentarzy i adnotacji, poprzez mobilną wersję Acrobat Readera. Ta sama funkcjonalność trafi na sprzęty z Androidem w przyszłym roku.

Oznacza to, że nie będzie już konieczne pobieranie, ręczne nanoszenie uwag i ponowne wysyłanie plików PDF mailem w załączniku, lecz wszystkie te czynności będzie można wykonać z poziomu urządzeń mobilnych czy komputerów osobistych, udostępniając następnie plik poprzez Dropboxa.

To niby bardzo drobne, ale bardzo użyteczne udogodnienie, które doskonale pokazuje, dlaczego Dropbox ma tak dobrze ugruntowaną pozycję na rynku i jest godną alternatywą dla OneDrive’a czy Dysku Google, pomimo dość wysokiego abonamentu.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst