REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie /
  3. Poradniki
  4. Oprogramowanie - Poradniki

PDF na JPG. Jak przekonwertować plik z formatu PDF na JPG?

PDF na JPG to jedna z najprostszych i najpopularniejszych konwersji dokumentów. Zwykle pliki w podstawowym formacie PDF nam wystarczają, ale czasami niezbędne jest przekonwertowanie PDF na JPG. W tym artykule odpowiadamy nasze sprawdzone sposoby na konwersję dokumentów.

04.12.2022
13:30
PDF na JPG. Jak przekonwertować plik z formatu PDF na JPG?
REKLAMA

Pliki w formacie PDF, choć niezwykle przydatne i możliwe do otwarcia przez większość programów, nierzadko chcielibyśmy mieć w formacie innym niż PDF. Najczęściej ze względu na rozmiar, ale niejednokrotnie także ze względu na kolokwialne "ułatwienie sobie życia".

REKLAMA

Konwersja PDF na JPG oszczędza czas potrzebny na przepisanie tekstu z dokumentu oraz ułatwia udostępnienie dokumentu w np. mediach społecznościowych. Jednocześnie, wbrew pozorom, zmiana pliku z PDF na JPG jest niezwykle prosta i wymaga zaledwie kilku kliknięć lub dotknięć ekranu.

Czym są formaty PDF i JPG?

PDF (z ang Portable Document Format) to opracowany w styczniu 1993 r. przez firmę Adobe format przeznaczony do zapisywania, przenoszenia, udostępniania i drukowania dokumentów. Format powstał w celu ujednolicenia i zredukowania liczby błędów podczas wyświetlania dokumentów zawierających zarówno tekst jak i obraz. Do 2007 r. format był wyłączną własnością Adobe, które zdecydowało się przekazać jego pełną specyfikację międzynarodowej organizacji AIIM na rzecz standaryzacji formatu *.pdf.

Dzięki popularności i łatwości obsługi formatu PDF obecnie jest on standardowym formatem wszelkiego rodzaju dokumentów, a otworzyć go można za pomocą dedykowanego oprogramowania, jak i przeglądarek internetowych, edytorów graficznych i tekstowych.

Z kolei JPG (z ang. Joint Photographic Experts Group) to format plików graficznych wykorzystujący algorytm kompresji grafiki o tej samej nazwie. Format JPG został opracowany w 1992 roku, a zastosowanie znajduje przede wszystkim w fotografii oraz w dużych bibliotekach zdjęć. JPG obok formatu GIF i PNG jest jednym z trzech najpopularniejszych formatów grafiki, możliwym do otwarcia przez większość programów.

Jak przekonwertować plik PDF na JPG?

Istnieje kilka sposobów na zamianę formatu z PDF na JPG. Najpopularniejszą i najprostszą z nich jest użycie konwertera dostępnego online.

Niezależnie, którego konwertera online użyjesz, wszystkie działają w ten sam sposób. Najpierw załaduj z komputera plik PDF, który chcesz przekonwertować, a następnie wybierz JPG jako docelowe rozszerzenie pliku. Po paru sekundach, zależnie od rozmiaru pliku, dokument w formacie JPG będzie dostępny do pobrania.

Konwerter PDF na JPG Smallpdf

PDF na JPG. Pięć najlepszych konwerterów:

W wielu przypadkach konwertery online oferują więcej niż tylko JPG, a dokumenty można przekonwertować na np. PNG czy DOC lub na odwrót - z pliku graficznego na PDF, dlatego przed konwersją upewnij się, że wybrałeś odpowiedni format pliku.

Konwersja PDF na JPG z użyciem PDF to image

PDF na JPG. Co zamiast konwerterów online?

Jeżeli dokument zawiera poufne dane lub z jakiegoś innego powodu nie chcesz używać konwerterów online, drugim najprostszym sposobem będzie pobranie oprogramowania, które otwiera zarówno pliki *.pdf i *.jpg i użycie funkcji "Zapisz jako" do zapisania kopii dokumentu PDF jako pliku JPG. Darmowymi przykładami takich programów są GIMP oraz Adobe Acrobat Reader.

Ostatnim sposobem, który zadowoli najbardziej użytkowników urządzeń mobilnych, jest pobranie aplikacji, które umożliwiają zamianę PDF na JPG.

Konwertowanie PDF na JPG - polecane aplikacje:

REKLAMA

Tak jak w przypadku konwerterów online, chcąc otrzymać plik JPG z pliku PDF, upewnij się czy wybrałeś dobry format pliku, gdyż wiele aplikacji oferuje więcej niż tylko konwersję z PDF na JPG.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA