REKLAMA

Jeśli do tej pory nie korzystałeś z Dropboksa w pracy, teraz masz ku temu dobry powód

Dropbox poinformował o wprowadzeniu kilku nowości. Z funkcji dostępnych dotychczas dla użytkowników biznesowych będą mogły skorzystać osoby korzystające z usługi bezpłatnie lub opłacające podstawowy abonament miesięczny.

23.09.2015 07.56
Dropbox Basic i Pro z funkcjami z Dropboksa dla biznesu
REKLAMA
REKLAMA

Bez dwóch zdań Dropbox jest najważniejszym niezależnym graczem na rynku chmur na pliki. Firma zapowiedziała teraz zmiany w usługach w wersji Basic oraz Pro, które docenią głównie użytkownicy wykorzystujący Dropboksa do pracy.

Już teraz z Dropboksa korzysta 400 milionów osób - są to zarówno osoby prywatne, jak i korporacje korzystające z oferty Dropbox for Business. Ta liczba robi wrażenie, podobnie jak inne statystyki, którymi fima się podzieliła.

Jak się okazuje 40 proc. użytkowników darmowej wersji Basic oraz abonamentów Pro dających 1 TB miejsca w chmurze w zamian za 9,99 dol. miesięcznie korzysta z tego narzędzia do celów prywatnych. Pozostałe 60 proc. użytkowników wykorzystuje chmurę do pracy.

dropbox-team-feature

Zupełnie mnie to nie dziwi, ponieważ sam mając dostęp do przestrzeni w ramach iCloud nadal korzystam z Dropboksa. To narzędzie znacznie lepiej sprawdzające się przy współpracy nad różnymi projektami z innymi ludźmi.

Dropbox doskonale to rozumie i dlatego też przygotowano kilka nowości dla użytkowników usługi Basic oraz abonentów usługi w wersji Pro. Część funkcji była do tej pory zarezerwowana dla użytkowników oferty biznesowej.

Użytkownicy Dropboksa będą mogli stworzyć wirtualny zespół dający dostęp do dedykowanego folderu wszystkim członkom zespołu. Pliki będzie można od teraz współdzielić w ramach podgrup stworzonych w ramach zespołu.

REKLAMA

Twórcy Dropboksa pozwolą stworzyć użytkownikom konta firmowe obok zwykłych, aby pozwolić im oddzielić życie prywatne od zawodowego. Nowe opcje dostępne są już teraz pod adresem dropbox.com/team.

*Grafika główna: Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA