REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Samsung Galaxy Camera - to urządzenie uzupełni mój androidowy arsenał

Od kilku dni testuję smartfona Huawei U8860, który świetnie się sprawdza w połączeniu z moim Galaxy S II. Z czasem doszedłem do wniosku, że posiadanie dwóch urządzeń, na Androidzie, może być bardzo wygodne i znajduje zastosowanie w życiu codziennym. Zastanawiałem się nad tym, jaki telefon wybrać jako ten drugi, jako dopełnienie pierwszego smartfona. Teraz już wiem, że tym dodatkowym sprzętem, będzie... Samsung Galaxy Camera.

24.09.2012
18:14
Samsung Galaxy Camera - to urządzenie uzupełni mój androidowy arsenał
REKLAMA
REKLAMA

Oprócz planów dotyczących zakupu tabletu Nexus 7 zacząłem odczuwać chęć posiadania innego urządzenia, które uzupełniłoby mój androidowy arsenał. Duże tablety nie przemawiają do mnie i z niecierpliwością czekam dziecko Asusa i Google, które będzie wyposażone w moduł 3G. Jednak dopełnieniem androidowej rodziny będzie Samsung Galaxy Camera. Dlaczego?

W mojej codziennej pracy bardzo często wykonuję jakieś zdjęcia, które następnie muszę udostępniać dalej, czy to poprzez wysyłanie mailem, czy wrzucając je na chmurę. Korzystanie z tradycyjnej cyfrówki jest wtedy bardzo niewygodne, a używanie do tych celów głównego smartfona niesie za sobą również minusy. Dlatego widzę tutaj zastosowanie dla androidowej Galaxy Camery.

samsung galaxy camera

Od razu zaznaczam, że nie jestem urodzonym fotografem, a fotki pstrykam głównie amatorsko. Brakuje mi jednak prostego urządzenia, które będzie pozwalało na wykonywanie ostrych i dobrych jakościowo zdjęć. Dobre odwzorowanie i głębia kolorów oraz zoom optyczny to atuty, których nie przebije aparat w telefonie. Czytając kilka testów można stwierdzić, że Galaxy Camera udała się Samsungowi i ma szanse na realny sukces rynkowy. Koreańczycy zadbali o przyzwoitą specyfikację techniczną urządzenia wyposażając je w matrycę BSI CMOS o rozmiarze 1/2.3 cala i rozdzielczości 16 megapikseli. Obiektyw ma 21-krotny optyczny zoom i światło f/2.8 – 5.9. Parametry te nokautują wszystkie fotograficzne telefony komórkowe, a ISO na poziomie 100 – 3200 i zoomu optycznego nie można nie docenić.

Galaxy Camera to również mocny “smartfon”. Sercem urządzenia jest 4-rdzeniowy procesor  1.4 GHz, co gwarantuje płynną pracę systemu i wielu dodatkowych aplikacji. Aparat Galaxy posiada 8GB zamieci wewnętrznej, którą możemy oczywiście rozszerzyć o dodatkowe karty pamięci microSD. Siła tej maszynki drzemie w sklepie Google Play. Dzięki dostępowi do ogromnej bazy mobilnych aplikacji, aparat fotograficzny zamienia się w urządzenie nie tylko do wykonywania zdjęć, ale również ich edycji, retuszu, kadrowania, upiększania i dzielenia się nimi ze znajomymi i rodziną.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
REKLAMA

Możliwość synchronizacji zdjęć z dowolną chmurą danych sprawia, że wymiana plików i transfer zdjęć do dowolnego komputera, tabletu lub telefonu pozostanie kwestią kilku kliknięć. Co więcej, możemy również skorzystać z funkcji automatycznego przesyłania zdjęć na serwery usługodawcy. Takie rozwiązanie jest bez wątpienia przełomowe i z czasem stanie się standardem w amatorskiej fotografii. Ja już dziś widzę zastosowanie dla tej technologii w życiu codziennym, dlatego nie mogę doczekać się polskiej premiery Samsunga Galaxy Camera. Liczę również, że w najbliższym czasie inni producenci pokażą swoje fotograficzne urządzenia działające pod kontrolą systemu Google Android.

Konkurencja w tym segmencie będzie potrzebna i to nie tylko ze względu na zdrową rywalizację cenową.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA