REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

IFA 2012: Galaxy Camera - Samsung tworzy nową kategorię inteligentnych aparatów

29.08.2012
20:06
Samsung zaprezentował Galaxy Camera - aparat z Androidem, multum funkcji i ogromnym ekranem
REKLAMA
REKLAMA

Oprócz Note’a II na IFA 20102 Samsung pokazał też Galaxy Camerę – 16 MP aparat z Androidem 4.1 Jelly Bean, ogromnym ekranem HD LCD 4,8 cala i możliwością instalowania dodatkowych aplikacji z Google Play. To kolejny po Nikonie S800c aparat z tym systemem operacyjnym – można spodziewać się, że kolejni producenci też zaczną używać Androida w swoich aparatach.

Galaxy Camera to 16 MP z optycznym zoom optycznym 21x. Całość działa pod kontrolą czterordzeniowego procesora 1,4 GHz, z łącznością WiFi i opcją 3G i 4G. Aparat nie ma slotu na karty microSD i obługuje jedynie karty microSIM. Interesująca jest rozdzielczość tego ogromnego jak na aparat wyświetlacza – 1280×720 pikseli, co ma skutkować zagęszczeniem pikseli na poziomie 308ppi.

 

Ten aparato-smartfon zostanie wyposażony aż w 10 trybów automatycznych Smart Pro po to, by zapewniać łatwość obsługi. Na przykład Light Trace pozwoli wykonywać zdjęcia z długą ekspozycją, przy przykładowo ruchu drogowym i słabym oświetleniu. Smart Content Manager odpowie za automatyczne tworzenie folderów, tagownie twarzy oraz zasugeruje kiepskie zdjęcia do usunięcia. Zdjęcia będzie można wyszukiwać po twarzach, tagach, czasie, lokalizacji czy innych danych. Photo Wizard ma pozwolić na szybką edycję zdjęć w aparacie, a Best Group Shot wybierze najlepsze ujęcia z wielu zdjęć wykonanych jedno po drugim i połączy je tak, by każdy wyglądał na zdjęciu najlepiej.

Galaxy Camera będzie miała mnóstwo takich funkcji – wykrywanie innych urządzeń Galaxy w pobliżu, automatyczny backup w chmurze – coś jak autoupload w Google+, ale w chmurze Samsunga. Czyżby niedługo miała pojawić się chmura S-Cloud?

Aparat będzie można obsługiwać też głosem – aparat rozpozna polecenia typu “Zoom in” czy “Shot”.

Galaxy Camera pojawi się w 4 kwartale tego roku, nie tylko w sprzedaży detalicznej, ale także u operatorów, co może poskutkować spopularyzowaniem tego rozwiązania.

Samsung tworzy właśnie całkowicie nową kategorię aparatów. Inteligentnych aparatów, na których można edytować zdjęcia, i w wygodny sposób łączyć się z siecią i obsługiwać urządzenie.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA