REKLAMA

Nikon Coolpix S800c - kompakt z Androidem zaprezentowany

Prezentowane wcześniej na łamach Spider’s Web doniesienia kazały się prawdziwe. Japoński producent sprzętu fotograficznego wprowadza we wrześniu do sprzedaży aparat kompaktowy działający pod kontrolą systemu Android.

22.08.2012 09.26
Instagram w aparacie kompaktowym stał się faktem. Nikon prezentuje aparat Coolpix S800c - już we wrześniu w Polsce!
REKLAMA

Coolpix S800c, bo tak nazywa się urządzenie, dzięki korzystaniu z wszelkich zalet systemu operacyjnego od Google, da swoim użytkownikom dostęp do bazy aplikacji znajdujących się w Google Play, dzięki czemu możliwe będzie korzystanie z serwisów społecznościowych oraz m.in. Instagrama, co wydaje się najbardziej interesującą możliwością dla fanów tejże aplikacji.

REKLAMA

Aparat napędza procesor Cortex-A9, całość uzupełnia 512 MB RAM oraz Android w wersji 2.3. Komunikację ze światem zapewnia moduł Wi-Fi w standardzie b/g/n oraz moduł Bluetooth. Coolpix posiada również 1,7 GB pamięci, którą można oczywiście rozszerzyć poprzez karty pamięci SD/SDHC. Dla samych aplikacji przeznaczono 680 MB pamięci. Aparat został również wyposażony w moduł GPS.

„COOLPIX S800c to aparat dla osób kochających życie towarzyskie oraz portale społecznościowe. Przy jego użyciu można nagrywać filmy w rozdzielczości Full HD i robić doskonałej jakości zdjęcia nawet w słabym oświetleniu, np. podczas imprez czy koncertów. Wystarczy dotknąć ekranu, aby przesłać uwiecznione chwile na Facebooka, Twittera lub na inny serwis" - mówi Nicolas Gillet, Product Manager zajmujący się produktami konsumenckimi w Nikon Europe.

Jakie możliwości daje takie połączenie aparatu oraz Androida? O społecznościowych aplikacjach fotograficznych jak Streamzoo czy Instagram już wspominałem. Warto również podkreślić możliwość łatwego przesyłania swoich zdjęć do chmury, gdzie, chyba jak nigdzie indziej,j będą one bezpieczne. Dropbox, Google Drive, Box oraz inne serwisy sprawdzą się bardzo dobrze do przechowywania chwil uchwyconych na fotografiach. Sam Nikon przygotował w tym celu aplikację do portalu mypicturetown.com umożliwiającą łatwe przechowywanie zdjęć w internecie. Jednak nie można zapominać, że to nadal aparat fotograficzny i równie ważne są parametry wpływające na wykonywane zdjęcia za pomocą tej „małpki” wycenionej na 350 dolarów. W modelu S800c zastosowano matrycę 1/2,3 cala CMOS BSI o 16 milionach pikseli.

Obiektyw Nikkor pozwala wykonywać zdjęcia przy 10-krotnym zoomie. Tryb zdjęć seryjnych pozwala rejestrować do 8 zdjęć na sekundę. Aparat umożliwia również na nagrywanie filmów w rozdzielczości 1920 x 1080 przy około 30 kl/s. Dopełnieniem całości jest 3,5 calowy ekran dotykowy, który pozwoli nam korzystać ze wszystkich funkcji oferowanych przez aparat.

REKLAMA

Nie jest to pierwszy aparat z Androidem, wszystko wskazuje na to, iż nie ostatni. Ciekawe czy zdobędzie serca i portfele klientów, gdy pojawi się na polskim rynku pod koniec września. Postaramy się podzielić się wrażeniami z jego używania i odpowiedzieć na pytanie, czy aparat kompaktowy oraz Android to dobre połączenie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA